Altcoin Haberleri

XMR Önemli Bir Engeli Aştı, Hangi Seviyeler Bekleniyor?

Monero XMR uzun bir zamandır aşmak istediği uzun vadeli fib seviyesi tarafından oluşturulan direnci geride bıraktı ve 200 dolar seviyesini aşmayı başardı

] }

Monero XMR uzun bir zamandır aşmak istediği uzun vadeli fib seviyesi tarafından oluşturulan direnci geride bıraktı ve 200 dolar seviyesini aşmayı başardı. 2021 Ocak ayında 190 dolar seviyesinde tepe oluşturan XMR hızlı bir şekilde reddedilmişti. Yaşanan sert düşüş sonrasında ise yeni bir yükseliş ivmelenmesi hareketi başlatabildi ve fiyatı 200 dolar seviyesini aşabildi.

Özellikle 2017 yılında ulaştığı 475 dolar seviyesi temel alarak yapılan ölçüm kapsamında 0,382 fib düzeltme seviyesini sağlayan 200 dolarlık seviye önemli bir direnç bölgesi anlamına geliyordu. Bu seviyenin aşılması sonrasındaki bir sonraki direnç bölgesi olan ve 0,618 fib düzeltme seviyesi tarafından oluşturulan 305 dolar seviyesi ana hedef haline geldi.

Yükseliş Trendinden Bahsedilebilir

XMR’nin günlük grafiğine bakıldığında fiyatı 187 dolar bölgesinin üzerinde kaldığı müddetçe genel bir yükseliş trendinden bahsetmek de olanaklı hale gelmektedir. Bunun yanında günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde de genel bir yükseliş eğilimi göze çarpıyor.

Bu sebeplerden dolayı XMR fiyatı 187 dolar bölgesinin üzerinde kalmaya devam ettikçe trendin de yükselişe işaret etmesi olası görünüyor. Bu seviye aynı zamanda ilerideki daha yüksek seviyeleri de hedeflediğini işaret ediyor olabilir. Günlük grafikteki gelişmelere bakıldığında XMR – BTC paritesindeki en yakında olan direnç bölgesine yönelik de bir yükseliş hareketinin yaşanması bekleniyor. Fiyat ise 0,0062B bölgesinde kalıcı şekilde tutununcaya kadar uzun vadeli bir yükselişten bahsetmek pek olası görülmüyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu