] }
Bitcoin HaberleriCoin Haberleri

Warren Buffett Bitcoin Piyasasını Yeniden Eleştirdi

Geçtiğimiz yıl içerisinde Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz açıklamalar ile oldukça konuşulan Buffet fikirlerinin halen aynı olduğunu belirtti. Ünlü iş adamı aldatmaca olarak gördüğü Bitcoin hakkında ilginç açıklamalarda bulunmaktan da geri kalmadı. Dünyanın en zenginleri listesinde şimdilik üçüncü sırada olan Buffett, Bitcoin ‘in değer üretimi konusunda başarısız olduğunun altını çizdi.

Berkshire Hathaway CEO’su olarak da bilinen ünlü iş adamı Bitcoin ‘in dolandırıcıların ya da kolay yoldan zengin olmak isteyen kişilerin daha çok merakını uyandırdığını belitti. Geçen yıl verdiği röportajda BTC piyasasını fare kapanı olarak gördüğünü söyleyen Buffett, düşüncelerinin arkasında olduğunu da açıkladı. Üstelik bu sene sadece Buffett ‘in değil Berkshire Hathaway çalışanlarının da hemen hemen aynı fikirde olduğu ortaya çıktı. Özellikle şirketin başkan yardımcısı olan Charlie Munger BTC piyasasını bir çöp olarak gördüğüne yönelik fikir beyanında bulundu. Munger yaptığı açıklamalarda tam olarak; “Başkaları çöplerin ticaretini yapıyor. Siz de bunun dışında kalmamaya karar veriyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.