] }
Bitcoin Haberleri

Warren Buffett, Bitcoin hakkındaki düşüncelerini açıkladı

Warren Buffett uzun zamandır Bitcoin'i  yatırım yapılması kabul etmedi, hatta ona “sıçan zehiri karesi” diyecek kadar ileri gitti. Ancak neden Bitcoin'i sevmediğini ve bunu değerli bir yatırım olarak görmediğini açıklamış ve bunun nedenini rasyonel bir bağlama dayandırarak açıklamamıştır.

Kısaca
  • Warren Buffett’in Justin Sun’la yaptığı yemekle ilgili yorumları açıklandı.
  • Yatırımcı yeterli pratik değere sahip olmadığını iddia ediyor.
  • Bitcoin yerine blockchain’i tercih ediyor.
Warren Buffett uzun zamandır Bitcoin’i  yatırım yapılması kabul etmedi, hatta ona “sıçan zehiri karesi” diyecek kadar ileri gitti. Ancak neden Bitcoin’i sevmediğini ve bunu değerli bir yatırım olarak görmediğini açıklamış ve bunun nedenini rasyonel bir bağlama dayandırarak açıklamamıştır.

Tron Vakfı tarafından yayınlanan bir videoya göre, Buffett neden Tron CEO’su Justin Sun ile son  akşam yemeğinde yaptığı açıklamada Bitcoin‘i satın almayacağını açıkladı.

Buffett‘in Bitcoin’in yeterli bir “nominal  değeri” olmadığı inancını sahip olduğu aktardı. Buffett, Bitcoin’in yalnızca ticaretten kaynaklı bir  değer elde ettiğini ve değer depolayamayacağını belirtti. Bu da onu “bir deniz kabuğundan farklı olmadığını belirtti”.

Lakin açıklamanın geneli kötü bir izlenim yaratmadı. Milyarder kralı, blok zinciri teknolojisinin faydalarını öne sürdüğünü ve bunun finans içinde “yıkıcı” bir güç haline gelebileceğini belirtti.

blank

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu