] }
Ethereum (ETH) Haberleri

Vitalik Buterin’den Flaş Açıklama : Kredi Çekerek Ethereum Almayın!

Buterin: ‘’ Kimsenin Kredi Çekerek, ETH ya da ETH Tabanlı Kripto Para Almasını Tavsiye Etmiyorum.’’

Ethereum fiyatı yukarı yönlü bir hareket gösterirken, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den Flaş açıklama geldi. Buterin, yatırımcılara kredi çekerek Ethereum almayın tavsiyesinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde, Kripto para yatırımcısı olan Peter McCormack bir tweet paylaşarak kredi çekip, Bitcoin aldığını duyurmuştu. Bu paylaşım kısa zamanda büyük tartışmaların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Vitalik Buterin bu tweet paylaşımına gönderme de bulunarak finansal konularda bu davranışları doğru bulmadığını ifade etti.

Buterin: ‘’ Kimsenin Kredi Çekerek, ETH ya da ETH Tabanlı Kripto Para Almasını Tavsiye Etmiyorum.’’

Sektörün popüler yatırımcılarından olduğu bilinen ve yaklaşık 100 bin takipçisi bulunan McCormack’ın bu paylaşımı olay yaratmıştır. Vitalik Buterin bu paylaşıma ithafen ise kesinlikle bu tarz davranışları onaylamadığını belirten yorumlarda bulundu. Ancak Buterin’in bu düşüncesi kısa zaman sonra yatırımcılar tarafından milyoner olduğu ve ihtiyacı olmadığı için önermiyor tarzında yorumlandı. Bunun sonunca Buterin yaptığı açıklamada;

‘’Bu görüşümün milyoner olmam ile hiç alakası yok. Aksine milyoner değilim ve olmak için hala uzun bir yolum var. Bundan yaklaşık 7 yıl önce, daha Ethereum kurulmamışken var olan paramla Bitcoin almıştım. Bu yatırım yalnızca birkaç bin dolar olsa da kısa zamanda Bitcoin’lerimin yarısından fazlasını sattım. Çünkü Bitcoin düşse ve ben kaybetseydim, fakir olabilirdim. ‘’ diye belirtti.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu