Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Vitalik Buterin SHIB İçin Bir Hamle Daha Yaptı, Arzın Yarısını Yaktı

Buterin, son zamanların popüler Dogecoin klonu olan SHIB’in arzının yarısını yaktı.

] }

ETH kurucu ortağı olan ve son zamanlarda şaka birimlerine yönelik aldığı tavır ile gündem olan Vitalik Buterin’den önemli bir hamle daha geldi. Buterin, son zamanların popüler Dogecoin klonu olan SHIB’in arzının yarısını yaktı.

Geçen günlerde gerçekleşen işleme gömülü olan bir açıklamada Buterin neden 6,7 milyar dolar değerine tekabül eden SHIB token yakmaya karar verdiğini de açıklayarak bu toplulukların cömertliklerine işaret etti. Söz konusu açıklamasında Buterin; “Köpek token toplulukların son bağışları açısından gerçekten çok etkilendim. Birçok köpek coin insanı cömertliklerini bu sayede gösterdiler. Sadece kendi karlarına odaklanmayarak aynı zamanda dünyayı da bir bütün olarak daha iyi hale getirmek için çaba sarf ediyorlar. Bunu yapacak herkesi yürekten destekliyorum,” dedi.

SHIB Arzının Yarısını Yaktı

Buterin, SHIB token’ların yarısını cüzdanında yakmaya ve kalan kısmını da hayır işlerine ayırmaya karar verdiğini belirtti. Kripto varlık bağışları ile koronavirüs yardımını destekleyen bir Hint kuruluşu ile ortak hareket edeceklerini de söyleyen Buterin böylece salgının kontrolü ve yönetilmesi için etkide bulunacak.

Buterin, kendisine emanet edilmiş olan kripto birimleri tutmanın güvenlik açısından iyi bir seçenek olmadığını da ifade etti. Ayrıca gelecekte köpek token’ları kullanarak işlem yapmaktan dolayı doğacak olan tartışmalardan da kaçınmak istediğini ifade etti. Buterin ayrıca kendisinin bu alanda bir güç merkezi olmadığını da sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu