Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Visa CEO’sundan Kripto Paralara Yönelik Önemli Açıklama

Kripto para sektörüne karşılık en katı isimlerden birisi olarak kabul edilen Visa’nın CEO’su Al Kelly, şimdi kripto para sektörüne yönelik yapacakları çok büyük olarak nitelendirdiği planlarından bahsetti.

] }

Kripto para sektörüne karşılık en katı isimlerden birisi olarak kabul edilen Visa’nın CEO’su Al Kelly, şimdi kripto para sektörüne yönelik yapacakları çok büyük olarak nitelendirdiği planlarından bahsetti. CEO 27 Nisan’da yapılan konferans görüşmesi kapsamında şirketin kripto sektörüne yönelik önemli kararlar aldığını ve bu planları gerçekleştirmek için de kararlı olduklarını vurguladı. Visa temel olarak BTC, stablecoin ve merkez bankaları arasındaki dijital para birimleri hakkında planlarını çok eski zamanlardan beri hayata geçirmek istiyor ve buna yönelik de belirli stratejilerin hazırlık çalışmalarını yapıyor. Geçmişte de buna yönelik planlar yapan firma şimdilik bu noktaya bir adım daha yaklaşmış olarak görünüyor.

Kripto Para Sektöründe Önemli Adım Atılacak

Kelly’nin yaptığı açıklamalar kripto para birimlerine yönelik önemli adımları içeriyor. Geniş çaplı olacak şekilde kripto paraların satın alınması ve buna yönelik olarak ödeme planlarının yapılmasının hedeflendiği açıklamalarda API desteğinin de sağlanması hedefleniyor. Buna göre stablecoinler ile ödeme yapılacak ve merkez bankası destekli olan dijital para birimleri de kullanılarak Visa’nın kapsamı da genişletilmiş olacak. Kelly sözlerinde “şimdilik bizim dikkatimiz sektörde görmüş olduğumu beş fırsata doğru dönmüş durumda. Ben bu sektörün bizim için çok büyük ve önemli olduğunu söylüyorum. Burası için planlarımız çok büyük,” dedi. Planlar hakkında detaylı bilgi vermezken Visa’nın kripto sektöründe yer alması kripto sektörüne yönelik kullanım olanaklarının da artması anlamı taşıyacak.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu