] }
Bitcoin HaberleriCoin Haberleri

Venezuela’da Pompliano’dan Trump’a Bitcoin Mesajı

Venezuela’da Maduro ve Guaido arasında çekişme yaşanırken Bitcoin piyasası da değişim gösteriyor. Kripto para piyasasında üstat isimlerden sayılan Morgan Creek dijital varlık yönetim şirketi CEO’su görevince yer alan Anthony Pompliano açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda Amsterdam’da “Bitcoin’in 2019 yılında 5.000 $’ın üzerinde işlem görme oranının %50 olacağını düşünüyorum açıklamalarında bulunan Pomp, Bitcoin’in dış unsurların dışında giderek güçlendiğini belirtmişti.

İlgili Makaleler

Venezuela’da Son Durum Nedir?

Venezuela geçtiğimiz son birkaç yıldır hiperenflasyonla mücadele ediyor. Bu sebepten dolayı ülkenin para ve fiyat birimi tamamen değersizleşmiş durumda. Ülkede dijital ortama erişimi olan kullanıcılar ise Bitcoin’e yönelerek paralarını böyle korumaya çalışıyor.

Ülkede muhalif hareketin lideri olan Guaido geçtiğimiz haftalarda kendisini ülkenin geçici başkanı ilan etmişti. Guadio’ya ilk destek ise Amerikan Başkanı Donald Trump’tan geldi. Rusya ise Maduro’ya destek verdiğini açıkladı.  Son durumda ise Maduro’ya bağlı birliklerin Amerika’dan gelen insanî yardım tırlarını yaktıkları görüldüğü belirtiliyor.

Pompliano’dan Trump’a Bitcoin Mesajı

Venezuela konusunda Twitter üzerinden paylaşım yapan Trump “Tanrı, Venezuela halkını korusun” açıklamalarında bulundu. Pompliano da Trump’ın bu mesajı altına yorum yazarak Venezuela halkının kriz döneminde yardımına yetişen Bitcoin’e dikkat çekti ve “Başkan Trump, merkezi olmayan para biriminin önemi hakkında ne zaman açıklama yapacaksınız?” şeklinde bir soru sordu.

Venezuela’da ise günlük Bitcoin işlem hacminin son iki senede 25 kat büyüdüğü belirtiliyor. Bunun yanında ülke hakkında bilgi sahibi olan kullanıcılar da Venezuela’da internet ve WIFI altyapısının çok kötü olduğunu ve kimsenin Bitcoin almak için fırsatı olmadığını söylediler. Türk parasıyla Bitcoin’in son fiyatı ise 18.610 TL civarında olduğu gözlemleniyor.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.