Altcoin Haberleri

Venezuela Petrol Alıcıları Petro (PTR) Ödemelerine Karşı Dikkatli

] }

Venezuela’nın Petro dijital para birimi halen tartışma konusu. Ülkenin ekonomik endişelerine ek olarak, bazı petrol alıcılarının ABD yaptırımlarını ihlal etme korkusuyla alımları durdurdukları bildiriliyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro Petro’yu resmen tanıttığından beri tartışmalara girdi. Ülkenin ekonomik kaygılarına ve “engebeli” Petro (PTR) benimsenmesine katkıda bulunmak için, bazı petrol alıcılarının ABD yaptırımlarını ihlal etme korkusuyla satın alma işlemlerini durdurduğu bildirildi.

Petrol için Petro?

Petrol, Venezuela’nın en büyük ihracat ürünü ve ülkenin az sayıdaki ekonomik yaşam çizgilerinden biri. Ancak, Venezuela hükümeti liman ücretlerinin de ülkenin tartışmalı dijital para birimi Petro (PTR) ile ödenmesi gerektiğini açıkladığından, bazı petrol alıcıları alımları durdurdu.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, hükümet belirli denizcilik ücretleri için ödeme politikasındaki değişikliği açıkladıktan sonra 1 milyondan fazla varil petrol bekletildi. Petro kripto para biriminin kullanımına karşı ABD yaptırımlarının ışığında, Venezuela’nın petrol müşterilerinin bazıları satın alımlara ara verdi.

Petro, 2018’in başlarında ülkenin zaten sarsılmış ekonomisini katılaşan ABD yaptırımlarını atlatmak için tanıtıldı. Devlet tarafından verilen dijital madeni paraların ülkenin petrol ve maden rezervleri tarafından desteklenmesi gerekiyor. Maduro “Venezuela’nın sertifikalı ve yasallaştırılmış petrol servetinin yasal destek ile 100 milyon Petro emisyonu sipariş ettim. Bir Petro (PTR), bir Venezuela petrol variline eşit olacak ”dedi.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu