Bitcoin (BTC) Haberleri

Ünlü Varlık Şirketi BlackRock Bitcoin Yatırımı Yaptı

Dünyanın en büyük varlık şirketleri arasında kabul gören BlackRock yaptığı açıklama ile birlikte Bitcoin BTC yatırımı yaptığını açıkladı.

] }

Dünyanın en büyük varlık şirketleri arasında kabul gören BlackRock yaptığı açıklama ile birlikte Bitcoin BTC yatırımı yaptığını açıkladı. Şirket mevcut yatırım miktarını ise 360 bin dolar olarak açıkladı. SEC tarafından belirtilen detaylara göre şirket, türev borsası CME üzerinde toplamda 360,457 dolarlık BTC pozisyonda yer aldı. Şirketin elinde olan vadeli işlem sözleşmesini tutup tutmadığı ise henüz belirsizliğini koruyor. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan şirket yatırımın doğru olduğunu belirterek geleceğe bugünden yakalamak istedikleri için Bitcoin’e yatırım yapmış olduklarını ifade etti. BlackRock’ın bir süredir kripto piyasasına yatırım ile giriş yapması beklendiğinden, şirket tarafından yapılan açıklama çok fazla şaşırtıcı görünmedi. Ama şirketin yatırım yapması BTC’nin elini güçlendirerek kurumsal olarak güç almasına destek oldu.

Kurumsal Yatırımlar Artıyor

Son dönemlerde BTC fiyatının artmasında asıl etken olan durum bireysel yatırımcılardan çok kurumsal markaların yüksek meblağlarda BTC yatırımları yapması olarak öne çıkıyor. Yeni yılın başlarında özellikle Tesla gibi şirketlerin çok yüksek tutarlarda BTC yatırımı yapmaları hem fiyatların artmasına hem de başka şirketlerin bu alana yönelmesine neden oldu. BlackRock da bu gelişmelere kayıtsız kalmayarak geçen ay BTC araştırmaları başladıklarını belirtti. Bunun için kripto paralar alanında uzman kişilerin işe alınması için ilan da vermişlerdi. Diğer şirketlere göre 360 bin dolarlık yatırım görece düşük kalsa da kripto paraların benimsenmesi açısından olumlu bir gelişme olarak kabul edildi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu