Kripto Para Haberleri

Ünlü Rapçi Akon, İkinci Kripto Şehrini Hayata Geçiriyor

Ünlü rapçi Akon tarafından ikinci kripto para biriminin geçerli olacağı şehrinin kurulacağı açıklandı. Senegal kökenli ABD’li şarkıcı Akon bu sefer Uganda’nın doğusunda bir şehir kuracağını belirtti.

] }

Ünlü rapçi Akon tarafından ikinci kripto para biriminin geçerli olacağı şehrinin kurulacağı açıklandı. Senegal kökenli ABD’li şarkıcı Akon bu sefer Uganda’nın doğusunda bir şehir kuracağını belirtti. Uganda’nın önde gelen haber kanallarından olan NBS’nin yaptığı habere göre Akon’un kuracağı şehir için hükümet tarafından arazi tahsisi de gerçeklemiş durumda.

Uganda’da kurulacak olan Akon City isimli şehrin ise boyut olarak Londra’nın yarısı büyüklüğünde olacağı da belirtildi. Akon halihazırda Senegal’de de 6 milyar dolarlık bütçe ile daha büyük bir kripto şehrinin inşasına devam ediyor. Bu proje ise halihazırda 2 bin kilometrekare dönümlük bir araziyi kapıyor. Şehirlerin her ikisinde ise AKoin kullanılacak.

Akoin Kullanım Yeri Belli Oldu

Bir süre önce kendi kripto parası olan Akoin’i hayata geçiren şarkıcı Akon’un neden böyle bir birimi hayata geçirdiği ve nerede kullanacağı merak edilmişti. Yaşanan son gelişmeler üzerine kendi ismini taşıyacak olan şehirlerde kripto para biriminin kullanılacağı öğrenildi.

Stellar tabanlı olan birimi şehirlerinde kullanılacak para olacak. Bunun yanında ünlü şarkıcı: “Bu projeyi başlattığımızda Uganda halkının projeye destek vermek için elinden gelen her şeyi yapacaklarını umuyorum. Eğer ortada böylesi bir fırsat söz konusuysa insanlar da bu fırsatı yakalamak için motive olurlar,” dedi. Senegal’de inşa edilen şehrin 2036 yılında tamamlanması bekleniyor. Uganda’da kurulacak şehrin ise bitiş tarihi proje detayları belli olduktan sonra ortaya çıkacak.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu