Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Ünlü Hukuk Bürosundan Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı Geldi

Alanında önde gelen hukuk firmaları arasında bulunan RPC tarafından İngiltere’nin finansal regülatörü olan FCA tarafından açılmış 52 soruşturmaya dikkat çekti

] }

Alanında önde gelen hukuk firmaları arasında bulunan RPC tarafından İngiltere’nin finansal regülatörü olan FCA tarafından açılmış 52 soruşturmaya dikkat çekti. İngiltere’nin finansal regülatörü olarak görev yapan FCA geçen yıl kripto para sektöründen 52 şirkete soruşturma açmış ve bunların bir kısmı da hâlâ görüşülmeye devam ediyor.

RPC tarafından yapılan bilgilendirme kapsamında FCA son dönemlerde kullanıcılardan kripto paralar ile ilgili olarak çokça şikayet alındığına vurgu yaptı. Geçen Ekim ayında 343 şikayet çağrısı almış olan FCA bunu Nisan 2020 öncesindeki altı ayda alınan 176 çağrının da iki katına karşılık geldiğini ifade etti. Bu durum da kripto paraların fiyatı ve ilgisi arttıkça mağdur olanların da arttığına işaret ediyor.

Hukuk Firması Uyardı

Artan şikayetler üzerine ise FCA’nın adım atması bekleniyor. Ekim 2020 tarihinde kripto paralar ile ilgili olarak şikayetler rekor seviyeye ulaşmışken FCA güncel verilerini de henüz açıklamamıştı. RPC ortağı olan Sam Tate ise konu hakkında yaptığı açıklamalarda FCA’nın sadece bir yılda 50 kripto para şirketine dava açabileceğini ifade etti. Buna göre regülatör çok farklı adımları atarak genel yasaklama yoluna da başvuru yapabilir.

Tate ayrıca mağdurlarının çoğunun esasında konuyu tam anlamadan yatırım yapanlar olduğunu, özellikle gerçek olmayacak kadar iyi yatırım fırsatı olarak sunulan yatırımları değerlendirdiklerini ve sonrasında mağduriyet yaşadıklarını ifade etti. BTC ve ETH alanlarına yatırım yapanlar tarafından sadece borsa konularında şikayet geldiği de belirtildi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu