Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Ünlü Analiste Göre BTC İçin Arz Şoku Yaşanabilir

Lider kripto para birimi olan Bitcoin BTC geçen haftalarda tüm zamanların rekorunu kırmış ve 61,700 dolar bandına kadar ulaşmıştır.

] }

Lider kripto para birimi olan Bitcoin BTC geçen haftalarda tüm zamanların rekorunu kırmış ve 61,700 dolar bandına kadar ulaşmıştı. BTC fiyatlarının bu kadar yükselmesi için kurumsal yatırımlar önem taşıyor olsa da kimi analistlere göre bu durum BTC rezervlerinin azalmasına bağlanıyor. Buna göre bazı analizler BTC için kriz senaryolarını açıklıyorlar.

Borsalardan yüklü miktarlarda BTC çıkışı olduğunda bir büyük kurumun BTC aldığı açıklanıyor. Bu durum ise BTC’nin likit rezervleri için sıkıntıların yaşandığını gösterebiliyor. Kurumların yanında bireyler de BTC alımlarına hız veriyorlar ve birimleri HOLD pozisyonunda tutarak satışlarını da yapmıyorlar. Ünlü analist Willy Woo ise bu duruma işaret ederek arz şokunun yakın bir gelecekte yaşanabileceğini ve bu durumun yatırımcıları zor duruma sokacağına işaret etti.

BTC İçin Yüksek Fiyat Hedefi

Analiste göre BTC fiyatının bu türden bir sorun yaşadığı dönemde yüzde 2000 oranında artış yaşadığı daha önceden deneyimlenmişti. 2017 yılını anımsatan analist, özellikle o dönemde kurumsal yatırımların da günümüzdeki kadar olmadığına işaret etti. BTC’nin her dört yıl kapsamında yaşamış olduğu blok ödülü yaralanması ise özellikle 2021 yılı için çok daha kritik bir hale gelmiş oldu. Bunlara göre BTC için yakında bir tür “kuraklık” yaşanabilir. Bu durum ise BTC sahibi olanların ellerindeki birimleri daha da değerli hale getirebilir. Analiste göre böyle bir senaryonun gerçekleşmesi halinde BTC için ana hedefin 2.000.000 dolar olabileceği ifade edildi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu