Altcoin Haberleri

Ünlü Analist Ripple İçin Tahminlerde Bulundu

n ünlü analist Credible Crypto, Ripple XRP için önemli tahminlerde bulundu.

] }

Kripto paralar için önemli analistlerden sayılan ve Twitter hesabında geniş kitleye hitap eden ünlü analist Credible Crypto, Ripple XRP için önemli tahminlerde bulundu. Analiste göre XRP yakın zamanda 30 dolar bandına yaklaşabilir. Ancak SEC durumunda süren belirsizlik yüzünden XRP 10 dolar bandına yaklaşması da biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Ayrıca analiste göre XRP kısa vadede Bitcoin’e karşı ralli düzenleyebilir. BTC’ye karşı XRP artış oranlarının yüksek olduğunu söyleyen analist XRP’nin mevcut seviyelerden BTC’den daha iyi performans göstereceğini de tahmin ettiğini belirtti. Üstelik tahminini son derece düşük riskli olarak tanımladı.

Dava Kısa Vadede Etkili Olmayacak

Analiste göre, XRP’nin fiyatı SEC’in Ripple’a karşı açmış olduğu davadan kaynaklı olarak Aralık ayından itibaren önemli bir darbe almış oldu. Kripto paranın genel bir düşüş grafiğine girmesi tamamen bu davadan kaynaklanıyor ve dava sonuçlanmadıkça fiyatın mevcut bandında seyretmesi tahmin ediliyor. Söz konusu davada SEC, Ripple’ı XRP aracılığı ile 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmak ile suçluyor.

Ancak ünlü analist davanın kısa vadede XRP fiyatı üzerinde büyük olumsuzluklar yaratmayacağına inanıyor. Davanın sonucunun aylar süreceğini belirten analist, XRP’nin dava sonuçlanıncaya kadar kritik bir kırılma noktasında olduğunu ve bu sayede yatırımcılar için önemli kazançlar sağlamalarına neden olabileceğinden bahsediyor. SEC davasının XRP aleyhine sonuçlanması durumunda ise nasıl bir yol izlenmesine gerektiğine dair analist yorumda bulunmadı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu