Bitcoin (BTC) Haberleri

Ünlü Analist BTC İçin Rekor Fiyat Tarihi Verdi

Liderliğini koruyan kripto birimi olan BTC en son 61 bin dolar bandına çıkmış ve kendi rekorunu kırarak yeni bir rekora imza atmıştı.

] }

Liderliğini koruyan kripto birimi olan BTC en son 61 bin dolar bandına çıkmış ve kendi rekorunu kırarak yeni bir rekora imza atmıştı. Ancak bu seviyede tutunma yapamayan birim son günlerde parlak bir görünüm sergilemiyor. BTC fiyatının 56 bin dolar seviyelerine kadar çekilmeleri sonucunda, yatırımcılar için BTC’de neler oluyor sorusu da beraberinde geldi.

Piyasalarda paniğe neden olan bu gelişmeler ise kimi analistlere göre kısa sürecek türden gelişmeler ve yakında BTC tekrar dikkat çeken yükselişine devam edebilecek. Ünlü analiste göre oluşan bu panik durumu çok kısa süre içerisinde bitecek ve BTC yeni rekorlar kırmaya devam edecek.

Ünlü Analist BTC İçin Rekor Fiyat Söyledi

Bitcoin BTC, 2017 yılında yaşanan ralli kapsamında bireysel yatırımcıların teşvikleri ile birlikte 20 bin dolar bandını görmüştü. Ancak 2021 yılında ise durum çok daha farklı gelişti. Pek çok kurumsal marka 2021 yılında büyük yatırımlar yapmış oldular ve birimler rezerv olarak saklanmaya başlandı.

Rezerv olarak saklanan birimler ise piyasaya girmedikleri için fiyatların da kısa sürede yükselmesine neden oldu. Ancak bu durum yakın zamanda değişebilecek, ünlü analist Todd Rosenbluth’a göre yakın zamanda SEC’in BTC birimler için EFT izni vereceğini belirtti ve EFT yapılması her şeyin değişmesine neden olabilir. Bu kapsamda analiste göre 2 yıllık bir süre içerisinde BTC rekor seviyelere doğru tırmanışını tekrar sürdürebilecek.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu