Bitcoin (BTC) HaberleriAltcoin Haberleri

Üç Ülkede Yapılan Operasyonla Dolandırıcılara Müdahale Edildi !

] }

Üç Ülkede  Kripto Para Dolandırıcılarına Karşı Soruşturma Düzenlendi !

EUROPOL’ün yapmış olduğu kapsamlı soruşturma ile kripto para dolandırıcıları kısa sürede yakalandı.

Fransa ,İsrail ve Belçika ülkelerindeki polis kuvvetleri % 35 oranlarına varan kripto para kazanmayı garanti eden dolandırıcılara göz açtırmadı. Fransa’ya bağlı bir özel şirketin ile kamu görevlilerinde bu çetenin içindeki 85 kişiden oldukları öğrenildi. 

Bu dolandırıcılıkla alakalı 10 şüphelinin tutuklandığı da gelen bilgiler arasında.  Üç ülkenin ortak düzenlemiş olduğu soruşturmada kripto para dolandırıcılığın yanında bu düzenekle kara para aklaması yaptığı da öğrenilen çete yapılan  operasyonla çökertilmiş oldu. Europol’ dan gelen bilgilerden tutuklanan şüphelilerin ise ortalama 6 milyon avro gelir kazandıkları öğrenildi.

Tüm bu bilgilerin yanında ise çetenin içindeki bir kişinin bu suçlarla beraber aynı anda vergi dolandırıcılığı suçundan da arandığı öğrenildi.2018 senesinin ortalarında başlatılan soruşturma 2019 senesinin başlarında Fransa da 4 kişinin yakalanmasıyla devam etti. 2019 sonuna doğru ise gerçekleştirilen operasyonla çetenin tamamı çökertilmiş oldu.

Kripto Para ile BTC  üzerinden Dolandırıcılıklar Artış Gösterdi

Bu çeteye katılmış olan yatırımcılara %5 ve % 35 arasında değişiklik gösteren bir kazanç fırsatı sunulduğu ile  başlarda katılmış olan yatırımcılara yüksek   getiri elde ettirerek daha çok para yatırmalarına teşvik ettirdikleri öğrenildi. Şüphelilerin hesaplarında  ki milyonlarca Avro’ya da ek konulduğu öğrenildi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu