Altcoin Haberleri

Twitter Trustnodes Hesabını Askıya Aldı

] }

Twitter, Trustnodes ‘un hesabını bildirim veya açıklama yapmadan aniden askıya aldı. Askıya almanın, 9 Ocak’ta ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabından, binlerce doların kaybına yol açan dolandırıcılar hakkında yaptığı açıklama ile ilgili olduğu düşünülüyor.

Twitter’ın, Trustnodes hesabını otomatik sistemi tarafından yanlışlıkla askıya alındığından da şüpheleniliyor. Ancak Twitter hiçbir şekilde yardım taleplerine cevap vermiyor. Bu yüzden de hesabın neden askıya alındığı açık değil. Askıya alma, aynı zamanda markanın hesabının küçük bir duyuruya dikkat çekmesi için verdiği cevaptan yaklaşık 5 saat sonra meydana geldi.

İlgili Makaleler
twitter trustnodes hesabını askıya aldı
twitter trustnodes hesabını askıya aldı

10 eth gönderin, 20 eth geri göndereceğiz” dolandırıcılığı Twitter’da çok yapılmakta, bu nedenle bu askıya almanın Twitter botlarını otomatik olarak harekete geçirdiği de düşünülmekte. Yine de, hesabın askıya alınmasından bu yana, konu hakkında Twitter’a sorulan soruların üzerinden bile günler geçti.

Çok sayıda takipçisi olan üç yıllık bir marka hesabının attığı Tweet’in yanlış anlaşılmalara karşı insanlar tarafından da incelenmesi önem taşıyor. En önemlisi, bu bot eylemi ilk defa olmadığı için pek çok Twitter hesabının da geçmişte haksız yere askıya alınmasına sebep oldu.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu