Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Twitter CEO’sundan Elon Musk’a İmalı Yanıtlar Geldi

Ünlü sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey tarafından Elon Musk’a yönelik kripto paralar ile ilgili olarak imalı yanıtlar geldi

] }

Ünlü sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey tarafından Elon Musk’a yönelik kripto paralar ile ilgili olarak imalı yanıtlar geldi. Kripto piyasaları özellikle son günlerde Elon Musk’ın BTC ve DOGE hakkında yapmış olduğu yorumları konuşuyor.

Çok iyi bir BTC yatırımcısı olarak bilinen Musk kısa süre öncesinde yaptığı açıklamalar ile birlikte BTC’nin enerji açısından verimsiz olduğunu ifade etmiş ve piyasalarda oldukça kötü etkiye neden olmuştu. Özellikle Tesla’nın fosil yakıt ile birlikte BTC madenciliği de yapılmasından ötürü BTC ödemelerinin durduğunu ifade eden Musk, bunun devamında ise DOGE açıklaması yapmıştı. DOGE’nin gelişiminin açık olduğunu ve bu konuda çalışmaların başladığına da dikkat çekmişti.

Ünlü İsimden Musk’a İmalı Yanıt

BTC’yi eleştirerek DOGE’yi bir tür öne çıkarmış olan Musk’a ise dolaylı bir yanıt Jack Dorsey’den geldi Dorsey, yapmış olduğu paylaşımda BTC’nin her şeyi daha iyi hale getirdiğine ve değişimi de beraberinde getirmiş olduğunu vurguladı.

Dorsey’in bu yorumu özellikle Square CFO’su tarafından yapılan “daha fazla BTC alma planımız yok” açıklamasından sonra gelmesi de yine bu firmaya yönelik de bir mesaj olarak algılandı. Dorsey, ayrıca Square’nin CEO’su konumunda bulunuyor ve BTC yatırımları için önceden beri destek sağlıyor. Yapmış olduğu açıklamada Dorsey, hiçbir kurum ve kişinin BTC’yi durdurmaya gücünün yetmeyeceğini açıkladı. Bu durum ise Musk’ın piyasada sanıldığı kadar güçlü olmadığına yönelik izlenimi güçlendirdi.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu