Bitcoin (BTC) Haberleri

Twitter CEO’su Bitcoin’i Desteklediğini Söyledi!

Dorsey, Bitcoin’in internet ortamındaki her şeyden bağımsız olması nedeniyle istediği konumda bulunduğunu ifade etti.

] }

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Başkan Donald Trump’ın Twitter hesabının kapatılmasına yönelik açıklama yaptı. Bu açıklamasında Dorsey, neden Bitcoin’i desteklediğini de söyledi. Dorsey, Bitcoin’in internet ortamındaki her şeyden bağımsız olması nedeniyle istediği konumda bulunduğunu ifade etti.

Hesabını Kapattı

Son günlerde ABD’de de yaşanan politik ve siyasi gelişmeler nedeniyle Twitter CEO’su Jack Dorsey, Başkan Donald Trump’ın hesabını kapattı. Bu uygulamanın yapılmasıyla ilgili olarak gurur duymadığını belirten Dorsey, “olağanüstü bir durumla karşı karşıya kaldık ve kamu güvenliğini sağlamak zorundaydık” dedi.

İnternet ortamında gerçekleşen eylemlerin çevrimdışı hayatta etki gösterdiğini vurgulayan Dorsey, internet üzerindeki platformlar açısından bu çerçevede adım atmalarının gerekli olduğunu söyledi. Dorsey, “Bu tip kararlar bizi bölebilir veya sınırlayabilir. Eğer bir şirket kullanıcıların hoşlanmayacağı bir karar verirse, kullanıcılar her zaman farklı bir platformu kullanmaya başlayabilir ve gücü eline alabilir.” dedi.

İnternet Bitcoin Gibi Olmalı

Dorsey, hesabın kapatılması ile ilgili internet platformlarında görülen bazı politika uygulamalarının endişe yaratabileceğine değindi. Böylelikle internetin daha özgür bir hale gelebileceğini söyleyen Dorsey, internet platformlarının Bitcoin gibi olması gerektiğini ifade etti. “Yaşanan tüm bu olaylar açık ve küresel internete erişimi zedelememeli” açıklamasını yapan Dorsey, “Bitcoin’i bu kadar desteklememin arkasında sahip olduğu model bulunuyor. Bitcoin, herhangi bir kişi veya kurum tarafından kontrol edilmiyor ya da bunlardan etkilenmiyor.” dedi.

Damla

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Damla, 2014 yılından bu yana yazarlık, editörlük, content ve digital marketing ile uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu