Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Türkiye’deki BlockchainIST Center Blockchain Projesi Geliştiriyor

] }

Ana ağ lansmanı öncesinde Ava Labs, günlük kullanım için blockchain tabanlı ürünler oluşturmak üzere Türkiye’deki BlockchainIST Center ile ortaklık kurdu.

Türkiye’nin ilk üniversite blok zinciri merkezi olan BlockchainIST. Ava Platform’da DeFi ürünlerini geliştirmek için Cornell Üniversitesi’nden Emin Gün Sirer, Ava Labs ile ortaklık kurdu. Basın etkinliği 6 Ocak’ta İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşti.

BlockchainIST Kurucusu ve Başkanı Bora Erdamar, Bahçeşehir Üniversitesi mezunlarını ve İstanbul Blockchain Okulu öğrencilerinin DeFi ve diğer blockchain tabanlı ürünleri geliştirmek için sağlam bir konsensüs mimarisine ihtiyaç duyduğunu söyledi ve Ava Platformu onlar için mükemmel bir seçimdir dedi:

“Ava Labs ile ortaklığımız, CertifyIST gibi projelerimizi daha hızlı bir şekilde geliştirmemize ve insanların bu ürünleri günlük yaşamlarının bir parçası olarak kullanabileceği sağlam bir ortam yaratmamıza ve desteklememize olanak sağlıyor.”

BlockchainIST, basın toplantısında birkaç blockchain projesi açıkladı. Bunlardan biri “okul diplomaları gibi başarı belgelerini yayınlamak, doğrulamak ve paylaşmak için açık kaynaklı bir blockchain altyapısı” olan CertifyIST idi. Ava Labs’ın platformu, blockchain tabanlı projeleri tamamlamak için daha hızlı, daha erişilebilir ve ölçeklenebilir bir yol sunuyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu