Altcoin Haberleri

Türkiye Kripto Para Borsalarına En Çok Giren 10 Ülke Arasında

] }

Data Light isimli kripto para araştırma şirketi, kripto para borsalarına en çok giren ülkeler hakkında önemli verileri ortaya koydu. Yapıla araştırma şu anda aktif olarak hizmet veren 100 kripto para borsası baz alınarak yapıldı. Araştırma sonucunda oldukça ilgi çekici sonuçlara ulaşıldı. Tek öngörülen sonuç Amerika Birleşik Devletleri’nden kripto para borsalarına en fazla ziyaretin gerçekleştirildiğiydi. Nisan ayı boyunca tam 22.2 milyon Amerikalı yatırımcı borsaları ziyaret etti.

Türkiye kripto para borsalarına en çok giren ülkeler arasında kendisine 9. sırada yer buldu. Ülkemizden kripto para borsalarının ziyaret adedinin 2.4 milyon olduğu açıklandı. Bu sonuç ülkemizde yaşayan önemli oranda bir insanın kripto paralarla ilgilendiğini de ortaya koymuş oldu.

türkiye kripto para borsalarına en çok giren 10 ülke arasında 1

Japonya 2. Sırada

Data Light araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre listenin 2. sırasında Japonya yer aldı. Japon yatırımcılar geçen ay borsalara toplamda 6.1 milyon kez ziyaret gerçekleştirdi. Bu oran Günay Kore için de 5.8 milyon adette oldu. Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Güney Kore’den sonra ise Birleşik Krallık ve Rusya geldi ve ilk 5 sıra bu şekilde oluşmuş oldu. Listede kendisine yer bulan diğer ülkeler ise Brezilya, Almanya, Vietnam, Türkiye ve Kanada. Ülkemiz bu araştırma sonucunda Avustralya, Hindistan, Polonya, Ukrayna, Meksika ve Fransa gibi ülkeleri geride bıraktı.

Ülkemizdeki ekonomik durum da göz önünde bulundurulduğunda insanların para kazanmak için denedikleri yöntemler de farklılık gösteriyor. Bu yöntemlerden bir tanesi de kripto para alıp satarak para kazanmak. Bazıları kısa vadede az kazanç sağlayarak bunu yaparken bazıları da daha uzun vadede kripto paraların yükselmesini bekleyerek daha büyük paralar kazanma hedefindeler. Bunun en büyük örneği 2017 yılının Aralık ayında yaşanan Bitcoin artışıydı. Pek çok insan gerçekten önemli paralar kazandılar.

Ripple teknik analizi yaptığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu