Kripto Para Haberleri

Turkcell ile Kripto Ticareti Başladı, Hangi Birimler Kullanılıyor?

Türkiye’nin önde gelen operatörlerinden olan Turkcell, kripto para piyasalarına önemli bir şekilde giriş yaptı.

] }

Türkiye’nin önde gelen operatörlerinden olan Turkcell, kripto para piyasalarına önemli bir şekilde giriş yaptı. Turkcell’in popüler uygulaması olan Paycell kapsamında artık BTC ve diğer altcoin’leri alım satım özellikleri eklendi. Göz önüne alınan son veriler kapsamında Turkcell Blockchain kripto para piyasasında en fazla patente sahip olan şirketlerden birisi olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda Turkcell’in büyük hissedarı olan Türkiye Varlık Fonu’nun da bulunması bu türden bir hareketi çok daha fazla öne çıkıyor.

Açıklanan son verilere göre Türkiye kripto para kullanımı listesinde Avrupa birincisi ülke konumunda. Global çapta bakıldığında ise Türkiye en çok kripto para birimi kullanan ülkeler arasında ise dördüncü sırada bulunuyor. Bu bakımdan çok sayıda kripto para yatırımcısına da ev sahipliği yapan Türkiye’deki şirketlerin büyük çoğunluğu da her geçen gün yeni hamleler ile birlikte kripto piyasalarına yatırım yapıyorlar.

Paycell ile Yapılacak Kripto Para İşlemleri

Bu duruma son katılım Turkcell’den geldi. Turkcell’in popüler uygulaması olan Paycell kapsamında artık uygulama üzerinden Bitcoin ve diğer altcoin’lerin alım satımları yapılabiliyor. Şimdilik alım satım yapılacak altcoin’ler arasında Stellar, ETH, Litecoin ve Bitcoin Cash bulunuyor. Uygulama üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde işlem yapılıyor ve uygulamada oluşturulan cüzdan içinde alınan kripto para birimleri muhafaza ediliyor. Şimdilik toplamda 5 kripto birimi için işlev görüyor olsa da yakın zamanda bu oranın artması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu