Bitcoin (BTC) Haberleri

Türk lirası, Bitcoin İle Kıyaslanıyor !

Ülkemizde yaşanan kriz çeşitli haber kaynakları tarafından ele alınmaya devam ediyor. Türk Lirası’nın dolar karşısında yaşadığı düşüş Bloomberg gibi sitelere de konu oldu.

Bloomberg’de “Türkiye’deki Erime Lira’yı Bitcoin’den Daha Oynak Yaptı” başlığıyla yayınlanan yazıda Türk Lirası’nın ABD Doları karşısındaki son 10 gündeki hareketliliğinin, Bitcoin’deki dalgalanmalara kıyasla çok daha ciddi olduğu belirtiliyor. Bloomberg:

“Türkiye’deki döviz krizi büyümeye devam ederken liranın ABD Doları karşısındaki son 10 günlük dalgalanmaları, Bitcoin’inkileri geçti.”

Şu anda yaşadığımız krizin Bitcoin’e olan ilgiyi arttırdığını da görmek mümkün. Google Trends verilerinden örnek vermek gerekirse ülkemizde Bitcoin’e duyulan ilginin özellikle Ağustos ayında artışa geçtiğini söyleyebiliriz. Ayrıca Türkiye’deki bazı kripto para borsalarının ticaret hacimleri, geçtiğimiz haftaya kıyasla yüzde 150 oranında artış gösterdi.

Ekonomik açıdan zorlanan diğer ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de insanlar zor anlarda kripto paralara geçiş yapmanın mantıklı olduğunu düşünüyorlar. Yaşanan bu kriz ülkedeki çoğu sektörü ve piyasayı etkilediği gibi kripto para piyasasını da etkilemeye başladı. Bu etkiler tam olarak ne kadar sürecek veya ne ölçekte olacaklar, bilemiyoruz.

  • Ripple XRP ‘nin 2020’de Karşılaşacağı 3 Sorun – Yazıya Git
  • Ripple Hala Yasadışı XRP Satışlarından Sorumlu – Yazıya Git
  • Samsung Ripple’ın Ortağı Finablr İle Uluslararası Ödeme Konusunda Birlikte Çalışıyor – Yazıya Git
  • Bitcoin Nasıl Satın Alınır? – Yazıya Git
  • Bitcoin Cüzdanı Nedir? Bitcoin Cüzdanı Ne İşe Yarar? – Yazıya Git

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam