Bitcoin (BTC) Haberleri

Türk Bitcoin Borsası Sistemkoin Hakkında Şikayetler Artıyor

] }

Türk Bitcoin borsası Sistemkoin bir süredir şikâyet almaya devam ediyor. Ancak son zamanlarda bu şikayetler oldukça artmış görünüyor. Sadece yerli yatırımcılar değil, Sistemkoin ile çalışan yabancı yatırımcıların şikayetleri de oldukça fazla. Bu şikayetler Twitter üzerinden son zamanlarda sıklıkla dile getirilmeye başlandı.

Usulsüz Hesap Kapatmalar

Kullanıcıların en çok şikâyet ettiği konuların başında ise Türk Bitcoin borsası Sistemkoin tarafından hesapların usulsüz bir şekilde kapatılması geliyor. Oturum açmaya çalıştıklarında sisteme giriş yapamayan kullanıcıların şikayetleri arasında hesaplarının kapatılmasıyla ilgili olarak kendilerine hiçbir bildirim yapılmadığı geliyor. Üstelik bu hesapların bazılarında yüklü bakiyeler olduğu da hesap sahipleri tarafından dile getiriliyor.

türk bitcoin borsası sistemkoin hakkında şikayetler artıyor 2

Hesap kapatmaların geçtiğimiz Şubat ayından bu tarafa son derece arttığı görülüyor. Öncesinde 2018 yılı içinde de borsanın birçok kez şikayetlere maruz kaldığı yine Twitter paylaşımlarından görülebiliyor. Sistemkoin hakkındaki bu şikayetler o kadar çok ses getirdi ki yabancı basında da kendine yer buldu. Hesapları kapatılan kullanıcılar, hesaplarının kapatılmalarının yanında borsa ile iletişim kurabilecekleri tüm kanallardan da engellendiklerini belirtiyorlar. Bu durum kullanıcıların haklarını hiçbir şekilde savunamamalarını anlamına geliyor. Şikayetlerin neredeyse tamamında hesaplarında bakiye olanların hesaplarının kapatılması da ilginç olan bir diğer nokta.

türk bitcoin borsası sistemkoin hakkında şikayetler artıyor 3

Sistemkoin Basın Açıklaması

Türk Bitcoin borsası Sistemkoin konu ile ilgili olarak Facebook hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada kendileri için bir karalama kampanyası başlatıldığından ve ortaya atılan engelleme iddialarının da asılsız olduğundan bahsedildi. Yapılan yorumların art niyetli, kanıtsız ve direkt olarak ticari firmanın marka itibarını düşürmek, haksız rekabet yaratmak amacıyla yapıldığı öne sürüldü. Ancak yapılan bu açıklamanın kullanıcıları tatmin edip etmediği de önümüzdeki günlerde yine kullanıcıların yaptıkları paylaşımlardan anlaşılacak.

Bitcoin Arbitraj Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2020 Uzmanlardan Bitcoin Yorumları ve Tahminleri

E-Dinar Coin (EDR) Fiyatları, Grafiği ve E-Dinar Coin Nedir

Binance Coin’in tüm zamanların rekorunu kırmasıyla ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Bir aydan fazla bir süredir sermayeye erişimim yok
  Hasata izin vermiyorlar
  Güncellediklerini her söylediklerinde!
  Ve onarımları var
  Hiç sorumlu değiller ve sorumsuzlar
  Allah kahr etsin
  Bana para lazim
  Ailemin paraya ihtiyacı var
  kimse bize yardim olarmi?
  ne yapmalıyız
  imdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu