Ripple (XRP) HaberleriAltcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Toplu XRP Satışını Kim Yaptı?

Whale Alert tarafından alınan bilgilere göre, son 24 saat içinde 136 milyon adetlik XRP satışı yapıldığı tespit edildi.

] }

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık 2020 tarihinde Ripple şirketine ve şirketin iki üst düzey yöneticisine dava açmadan önce XRP için en önemli olumsuz gelişmenin başında, Ripple’ın eski kurucularından Jed McCaleb yer alıyordu.

Zira McCaleb ile Ripple arasında yaşanan gerilimlerden sonra, McCaleb Ripple’dan ayrılırken taraflar arasında bir sözleşme imzalanmıştı ve sözleşme ile McCaleb’in toplu XRP satışları yapmasının önü açılmıştı. Dava sürecine kadar, XRP ne zaman bir ralli başlatsa ve fiyatını yükseltse, McCaleb elindeki milyarlarca XRP’nin bir kısmını toplu halde satışa çıkarıyordu ve bu da XRP fiyatına olumsuz anlamda yansıyordu.

Ancak bu, McCaleb’in yasal hakkı olduğu için kimse bu duruma müdahale edemiyordu. Jed McCaleb’in dışında, Ripple’ın bir kurucusunun daha toplu halde XRP satışı yaptığı ortaya çıktı.

Bu Kez İşlemi Yapan Chris Larsen

SEC – Ripple davasının ilk duruşması görüldü ancak duruşmadan herhangi bir sonuç çıkmadı ve XRP düşüş eğilimindeki seyrini koruyor ancak kripto para piyasalarında XRP transferleri enteresan şekilde hızlandı.

Whale Alert tarafından alınan bilgilere göre, son 24 saat içinde 136 milyon adetlik XRP satışı yapıldığı tespit edildi. Birçok kişi bu transfer işleminin başında yine McCaleb’in olduğunu düşünse de işlemi yapan kişinin Ripple kurucularından Chris Larsen olduğu ortaya çıktı. Ortaya çıkan verilerde Larsen’in hesabından ve Uphold ile birkaç kripto para borsasından milyonlarca XRP transfer edildiği anlaşıldı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu