Tom Lee : Bitcoin Hala Kurumlar İçin Çok Küçük

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür 8.000 $ ‘ın üzerinde tutunmaya devam etti ve burada konsolide ediliyor gibi görünüyor. Bakkt’ın birkaç hafta önce piyasaya açılma lansmanı oldukça zayıftı ve başta Tom Lee olmak üzere endüstri uzmanları, bitcoin ve kriptoların kurumsal ilgi için hala çok küçük olduğunu öne sürüyorlar.

Bitcoin Destek Noktasında Tutuluyor

Tradingview.com’a göre BTC birkaç saat önce güne 8,230 $ ‘da başladı. Onbir gün önce gerçekleşen devasa çöküşten bu yana 8 bin dolarlık bölgeden çok az bir hareket oldu. Gün içi düşüşü 8,110 dolar seviyesine geriledi, ancak BTC bu fiyat diliminde açıkça bir başka konsolidasyon aşamasına başladı.

Üç aylık düşüş trendi küçük tersine dönüş belirtileriyle devam ettiğinden, günlük grafikte bir death cross yaklaşıyor. Haftalık mum henüz kapanmadı ancak analistler Crypto Fibonacci’nin belirttiğine işaret ediyor;

Bu mum henüz kapalı değil, ama burada bir Doji oluşacak gibi görünüyor (kararsızlık). Çok ilginç bir alanda oluşuyor. Burası 50 ema ve alt Bollinger bandında. Gelecek hafta ilginç olacak.”

Tom Lee : Bitcoin Hala Kurumlar İçin Çok Küçük

Tom Lee : Bitcoin Hala Kurumlar İçin Çok Küçük

Bununla birlikte, çok düşük hacimlerde bitcoin fiyatının bir süre daha yerinde saymaya devam etmesi bekleniyor. Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu şu anda 220 milyar dolar civarındadır; bu, çoğu dijital varlıklar için yedi gün boyunca yatay alım satımın ardından, geçen hafta bu zamanın neresinde olduğu ile ilgilidir.

Kripto Büyük Oyuncular İçin Çok Küçük

Büyük kurumsal oyuncuların ilgisinin az olması BTC fiyatının daha da yükselmemesine sebep olabilir. Dalgalı piyasa koşulları, kısa vadeli yatırımcıların aynı paraları alıp sattıkları için harcanan ve kazanılanın aynı para olması nedeniyledir.

Fundstrat Global Advisor ve Crypto Bull yöneticisi ve ortağı Tom Lee, geçtiğimiz günlerde kurumların ilgisinin yetersiz olduğu konusundaki görüşleriyle medyaya konuştu.

Gerekli olan altyapı açısından kripto için mekanik bir sorun var, ancak muhtemelen bir pazar boyutu sorunu da var”

Lee, kriptonun kurumsal dünya için 9 trilyon dolarlık altın piyasası, 66 trilyon dolarlık borsa ve 86 trilyon dolarlık tahvil piyasası ile karşılaştırıldığında çok küçük olduğunu ekledi.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın