Ethereum (ETH) Haberleri

TOKİ’den Ev Almak İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Kampanyası Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından TOKİ’den ev almak isteyenlere yakın zamanda yüzde 20 oranında indirim sunulacağı belirtildi.

] }

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından TOKİ’den ev almak isteyenlere yakın zamanda yüzde 20 oranında indirim sunulacağı belirtildi. TOKİ’den konut ya da işyeri satın alanlara yönelik bu yıl da yüzde 20 oranında indirim yapılacağını belirten Kurum, duruma yönelik yoğun talep olduğunu belirtti. Buna göre kalan taksit sayısı 12’den fazla olan konut ya da işyeri sahiplerine, borcunun tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını peşin olarak ödeme yapacak olan hak sahiplerine yüzde 20 oranında indirim sunulacak. Kampanya ise 21 Nisan tarihinde başlayacak ve 28 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Kampanyadan Yararlanma Detayları Belli Oldu

Söz konusu indirim kampanyasından yararlanma şartları da belli oldu. Buna göre TOKİ tarafından satışları 2019 yılına kadar gerçekleşmiş ve geri ödeme taksitleri de en geç 2019 sonu itibariyle başlamış olan konut ve işyeri sahipleri yararlanabilecekler. Borcunu erken kapatarak tapusunu almak isteyenlere yönelik sunulan bu kampanya ile yüzde 20 oranında indirim uygulanmış olacak. Aynı zamanda yüzde yirmi kampanyası sadece borcunun tamamını kapatmak isteyenlere değil, bir kısım borcunu kapatmak isteyenlere yönelik de sunuluyor. Borcun tamamını kapatmayacak olanlar güncel borç bakiyesinin yüzde 25’lik kısmına denk gelen oranından az olmayacak şekilde yapmış oldukları peşin ödemelerde yüzde 20 oranında indirimden yararlanacaklar ve böylece toplam borç tutarı üzerinden önemli bir avantaj elde edebilecekler.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu