Kripto Para Haberleri

Thodex’e Ne Oldu, Borsa İflas mı Etti, İlk Açıklama Geldi

Kripto para birimlerinin Türkiye’de önemli bir karşılık görmesi sonrasında bu alana yönelik yerli borsaların da faaliyete geçmesine neden olmuştu.

] }

Kripto para birimlerinin Türkiye’de önemli bir karşılık görmesi sonrasında bu alana yönelik yerli borsaların da faaliyete geçmesine neden olmuştu. Özellikle bu alana yönelik yaşanan sorunlar ve başka etmenlerden kaynaklı olarak yaşanan ihmaller de son zamanlarda sıklıkla gündeme geliyor.

Son günlerde sektör için ünlü yerli kripto borsası Thodex hakkında önemli iddialar öne sürülüyor. Sosyal medyada hakkında pek çok iddianın ortaya atıldığı Thodex bir süredir borsa işlemlerini teknik bakım yüzünden kapattığını duyurmuştu. Ancak borsanın içinde birikimleri olan yatırımcılar ise bu durumu kabul edilemez olarak niteliyorlar. Thodex tarafından ise bu gelişmelere yönelik açıklama geldi.

thodex'e ne oldu, borsa i̇flas mı etti, i̇lk açıklama geldi 2

Thodex Açıklama Yaptı, Ortaklık İçin Süre İstedi

Sosyal medya hesapları üzerinden kullanıcılar borsanın iflas ettiğini ve yatırımlarının da tehlikeye girmiş olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle bazı yatırımcıların Thodex ofisine giderek burasının boş olduğunu görmelerini öne sürmeleri Thodex’e yönelik daha da tepkilerin büyümesine neden oldu. Thodex ise bu iddialara bugün sosyal medya hesabı üzerinden açıklama getirdi.

Firma tarafından yapılan açıklamada, iddiaların asılsız olduğu ve bir ortaklık yüzünden işlemleri durdurmuş oldukları belirtildi. Ortaklık işlemlerinin tamamlanması sonrasında 4 – 5 gün içerisinde tekrar hizmet vermeye başlayacaklarını ifade eden Thodex, yatırımcılardan sakin olmalarını talep etti. Buna rağmen bazı yatırımcılar ise borsa işlemlerinin yapılamamasının hiçbir şekilde borsayı haklı çıkarmadığına yönelik açıklamalarını borsaya yönelttiler. Borsadan bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu