Tesla Şimdi De BTC Yazılımındaki Bug’ı Düzeltti

0

Kripto para piyasalarının popülaritesi 2021 yılında tahmin edilemeyecek kadar yüksek seviyelere ulaştı ve bu popülarite artışında birçok farklı unsur önemli bir rol oynadı. Kurumsal şirketlerin yaptığı yatırımlar, sosyal medya mecralarında yatırımcıların kısa vadeli yüksek kazançlarını açıklaması, ülkelerde Covid-19 salgınında yatırımcıların alternatif varlık arayışları gibi etkenler ile artan popülariteye, son dönemlerde damgasını vuran isim ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk oldu.

Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı kripto para ve özellikle de Bitcoin (BTC) açıklamaları milyonlarca insanın dikkatini çekti ve insanlar kripto para sektörüne ilgi duymaya başladı. Ancak özellikle Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapması ve ardından Bitcoin ile otomobil satışlarının önünü açması, işin tuzu biberi oldu. Tesla, bu önemli adımlardan sonra şimdi de bir Bitcoin yazılımındaki bug’ı (hata) düzletti.

Tesla’nın Güvenlik Ekipleri Bug’ı Fark Etti

Tesla şirketi, şüphesiz ki son dönemlerin kripto para piyasalarındaki en önemli şirketlerinden biri haline geldi. Yatırımlar ve atılan adımlara bir yenisini daha ekleyen Tesla, bu kez de “BTCPay Server” isimli bir Bitcoin yazılımında bug olduğunu tespit etti ve Tesla ekibi, durumla ilgili problemi ilgili ekibe bildirdi. Bunun üzerine yazılımdaki bug, kısa sürede giderildi. Tesla’nın güvenlik ekipleri tarafından fark edilen bug’ın olduğu yazılım, açık kaynaklı ve Bitcoin ile farklı kripto para işlemlerinin yapılmasını sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.