Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Tesla Bitcoin Satışı Yaptı mı, Neden Satış Yapıldı?

Geçen aylarda Bitcoin BTC için çok önemli yatırımlara imza atan ve piyasanın da hareketlenmesine neden olan, Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın BTC satışı yaptığı öğrenildi.

] }

Geçen aylarda Bitcoin BTC için çok önemli yatırımlara imza atan ve piyasanın da hareketlenmesine neden olan, Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın BTC satışı yaptığı öğrenildi. Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi olan Tesla, 2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin olarak verilerini açıkladı. Verilere bakıldığında otomobil devi 272 milyon dolar değerinde BTC satışı yapmış durumda. Tesla’nın bu satıştan ise 101 milyon dolar kazanç sağladığı da görülüyor. Tesla özellikle Model X ve Model S araçlarında meydana gelen aksaklıklar yüzünden maddi açıdan zor zamanlar yaşamıştı. Ayrıca yeni projelerin geliştirilmesi için araştırma masraflarının da çok tutması yüzünden böyle bir karar aldı.

BTC Satışından Önemli Kazanç Elde Etti

Tesla daha önce yaptığı açıklamada 1,5 milyar dolar değerinde BTC alımı yaptığını açıklamıştı. Bu alımlar ise firma için özel bir kâr elde etmesine yardımcı oldu. Tesla’nın belirli masraflar için fon arayışlarını BTC üzerinden sürdürdüğü de biliniyor.

Bu kapsamda yapılan BTC satışının da nedeni öğrenilmiş oldu. Kimi yatırımcılar BTC satışı ile Tesla’nın kripto piyasasından çıkış yapmasından çekinirken aslında Tesla tam da amacına uygun bir şekilde davranmış durumda. Her firma olduğu gibi Tesla da kripto paralara yatırım olarak sahip oluyor ve gerekli durumlarda bu birimleri kullanılıyor. Bu yüzden Tesla’nın yaptığı satışlardan uzmanlar kripto sektörünün etkilenmediğini de vurguluyor. Tesla aynı zamanda geçen aylarda aldığı karar ile BTC ile araç satışına da başlayacak.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu