Terra Bitcoin Rezervini Arttırmaya Devam Ediyor: 173 Milyon Dolarlık Bitcoin Alındı

Terra coin bitcoin rezervlerini arttırmaya devam ediyor. En son olarak 100 milyon dolarlık avax aldıktan sonra 173 milyon dolarlık daha bitcoin alarak ilerlemektedir.

0

Terra’nın (LUNA) diğer şeylerin yanı sıra Bitcoin’i (BTC) stabilcoin’inin altında yatan varlık olarak tutma kararı, Bitcoin’in modern, dijital ve merkezi olmayan bir değer deposu olduğu kavramını doğruluyor ve Terra, Bitcoin rezervlerinde 10 milyar dolar güvence altına alma sözü verdi. ayarla.

Sonuç olarak, proje son zamanlarda birkaç kez BTC satın aldı. Örneğin, Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, Çarşamba günü Luna Foundation Guard’ın 230 milyon dolarlık Bitcoin aldığını belirtti. Son haberlere göre, Terra dün 173 milyon dolar değerinde daha kralın darphanesini satın aldı. Ünlü kripto analisti/etkileyicisi Anthony Pompliano satın alma hakkında tweet attı:

terra bitcoin rezervini arttırmaya devam ediyor: 173 milyon dolarlık bitcoin alındı 1

Adım adım 10 milyar dolara yaklaştı

Terraform Labs, TerraUSD stablecoin rezervini desteklemek için kar amacı gütmeyen Luna Foundation Group aracılığıyla satın alma yaptı. Daha önce, TerraUSD’yi desteklemek için en az 10 milyar dolarlık BTC ve diğer varlıkların kullanılacağı söylenmişti. Diğer kripto para birimlerinden daha az oynak oldukları için, sabit paralar, fiyatı ABD doları gibi temel bir varlık sepetine bağlı olan dijital para birimleridir.

CoinMarketCap’e göre TerraUSD, Tether, USDC ve Binance USD’den sonra piyasa değerine göre dördüncü en büyük stablecoin. TerraUSD, çoğu dolar bazlı stablecoin’in aksine, ABD doları tarafından desteklenmiyor. Terraform Labs’ın Bitcoin varlıkları şimdi 1,6 milyar doları aşarak, şirketin 10 milyar dolarlık hedefine doğru önemli bir adım atıyor. Ayrıca yakın zamanda 100 milyon dolar değerinde Avalanche (AVAX) satın aldığını da duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }