Altcoin Haberleri

Telegram’a karşı SEC davası gelecek yıla ertelendi

] }

Telegram’a karşı SEC davası gelecek yıla ertelendi. TON İhraççı A.Ş. için açılan dava 18-19 Şubat 2020’de görülecek. Belirlenen bu tarihe kadar sanıkların Gram kripto para birimini dağıtması veya satması yasak olacak.

telegram'a karşı sec davası gelecek yıla ertelendi
telegram’a karşı açılan sec davası gelecek yıla ertelendi

Telegram lansmanı 30 Nisan’a kadar ertelemeyi kabul etti ve muhalif yatırımcılara yatırılan fonların %77’sini iade etmelerini önerdi.

İlgili Makaleler

Bu durumda sanıklar Gram’ı menkul kıymet olarak görmez. Şirketler, mahkemeden, SEC‘in eylemlerinin sağduyuyla çeliştiğine inandıkları için, belirteçlerin dağıtımına ilişkin geçici yasağı kaldırmasını istedi.

The Bell’e göre, TON yatırımcıları iyimser ve yatırımın geri dönüşünü talep etmeyecekler. Ancak bazıları yine de ICO’nun ikinci turunun fiyatı için büyük miktarda Gram satmaya çalıştılar.

Telegram’a karşı SEC davası

11 Ekim’de SEC, Gram’ın dağıtımına ilişkin geçici bir yasağın alındığını açıkladı. Departmanın yetkisi 424,5 milyon dolara para alan 39 Amerikalı yatırımcı tarafından sağlandı.

Regülatör, Telegram‘ın bazı yatırımcılara 10-50 kat fiyat artışı vaat ettiğini iddia ediyor. SEC davasına göre, sanıklar TON‘u geliştirmek için gerekenden çok daha fazla para topladılar ve yatırımcılar harcamalar üzerinde kontrol sahibi değildi.

The Bell belirttiği gibi, Ton‘un yaratılışını denetleyen Nikolai Durov’un sadece Rus vatandaşlığı var, Pavel Durov, St. Kitts ve Nevis’in ise pasaportları.

Ayrıca belirsiz olan Telegram Group Inc.’in mülkiyet yapısıdır. SEC davası Pavel’in %100 paya sahip olduğunu söylüyor. Ancak Nikolai Durov için ortak sahip adı verildi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu