] }
Coin Haberleri

Telegram, SEC ile Finansal Kayıtları Paylaşmayı Reddediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile şifreli mesajlaşma platformu Telegram arasındaki dava bir kez daha başlıyor. Telegram’ın, son zamanlarda piyasa düzenleyicisi tarafından talep edilen ICO ile ilgili mali ayrıntıları paylaşmayı reddettiği bildirildi.

Telegram Paylaşmak İstemiyor

Telegram Açık Ağ (TON) blok zincirinin geliştirilmesi için 2018’de iki token ile bir milyar doların üzerinde satış yaptıktan sonra çok dikkat çekti. SEC, mevcut düzenlemelere uymadığını belirterek token satışını hızlı ve geçici olarak durdurdu.

Piyasa düzenleyicileri, Telegram’ın mali kayıtlarına tam erişim için bir mahkeme emri talep ettiklerinde durum daha da kızıştı. SEC’e göre, Telegram’ın gelecekteki kripto parası Gram, menkul kıymetler kategorisine giriyor ve şirket parayı bu şekilde kaydettiremedi.

Bir Aldatmaca mı?

Gram’ın geçen yıl piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak gecikti, bu da kripto para topluluğunun dikkatini çekti. İnsanlar bunun bir aldatmaca olduğunu düşünmeye başladılar ve bunun şirket tarafından başlatılan kasıtlı bir girişim olup olmadığı spekülasyonları başladı.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.