Kripto Para Haberleri

TBMM’nin Kripto Para Raporunda Önemli Gelişmeler Ortaya Çıktı

Alınan son bilgiler kapsamında TBMM tarafından  “”Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” isminde bir rapor yayınlandı ve yapılan açıklamalar da umut verici özellikler taşıyor.

] }

Alınan son bilgiler kapsamında TBMM tarafından  “”Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” isminde bir rapor yayınlandı ve yapılan açıklamalar da umut verici özellikler taşıyor. Doğrudan kripto birimlerini ilgilendiren bu raporun Türkiye’deki kripto birimlerinin durumuna yönelik umut verici anlamlar taşıdığı iddia edildi. Söz konusu raporda altın ve nakit paralara yönelik sistematiğin tarihsel gelişimleri inceleniyor ve bu inceleme kapsamında kripto paralar da yer alıyor. Raporda aynı zamanda kağıt para ve dijital paraların kıyaslaması da yapılıyor. Aynı şekilde Türkiye’nin kripto sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmesi de vurgulanıyor. Konuyla ilgili gerekli olan düzenlemelerin de yapılması gerektiği tavsiye ediliyor.

tbmm'nin kripto para raporunda önemli gelişmeler ortaya çıktı 2
tbmm’nin kripto para raporunda önemli gelişmeler ortaya çıktı

Kripto Pazarından Gelir Elde Edilmek İsteniyor

Rapor kapsamında “riskler doğru değerlendirilerek, teşvik edici düzenlemelerin yapılması halinde Bitcoin pazarından gelir elde etmek de mümkün hale gelecektir,” ifadelerine yer veriliyor. Bu kapsamda hükümetin kripto sektöründen gelir elde etmesinin hedeflendiği de görülüyor. Bunun yanında ilaveten dijital, sanal ve kripto para kavramlarına yönelik karışıklığın olduğu da vurgulandı ve birimlerin birbirlerinden ayrılmaları gerektiğine işaret edildi. Raporda aynı zamanda kara para aklama işlemleri için kripto para sektörünün kullanımının engellenmesine yönelik uyarılar da yer aldı. Gerekli düzenlemelerin ise hayata geçirilmesi talep edildi. Rapor kapsamında kripto sektörüne yönelik yeni düzenlemelerin yakın zamanda yapılacağı anlaşılıyor. Bunun yanında umut verici gelişme ise kripto paralar devlet tarafından tanınıyor hale getirilmesi olarak öne çıkıyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu