Stellar XLM İncelemesi 2022

0

Stellar, kullanıcıların yüksek işlem ücretlerine ihtiyaç duymadan tek bir açık ağ altında her türlü parayı takas etmelerini sağlamak için oluşturuldu.

2022’de kripto para ticareti ve değişim platformları büyümeye devam ederken, artan sayıda kripto yatırımcısı paralarını depolamak ve taşımak için güvenli ve sorunsuz yollar arıyor. Pek çok platformun en büyük dezavantajlarından biri, destekledikleri coin sayısındaki limitleridir. Hatta bazıları, küçük işletmeleri veya yeni başlayanları olan bireylerin karşılanmasını zorlaştıran yüksek işlem ücretleri ile gelir. Stellar (dijital para birimi XLM ile), bu zorlukların üstesinden geldi ve çıtayı yükseltti.

2022’de Stellar

Web sitelerine göre Stellar, dünyanın finansal sistemlerinin tek bir ağ altında birlikte çalışmasına izin verecek şekilde tasarlandı. Bunun gibi tek bir merkezi olmayan ağın önemi, işletmelere küresel bir ağ alışverişine bağlanma yeteneği vermesi, onlara büyüme gücü vermesi ve muhtemelen başlangıç ​​işletmelerinin başlamasına yardımcı olmasıdır. Platformu altında XLM ticareti yapan 6,5 milyondan fazla bireysel hesapla Stellar, küçük işletmelerin bile küresel pazarlara erişmesine izin vermede hayati olduğunu kanıtladı.

Stellar’ın neyle ilgili olduğuna ve kripto ve işletmeler üzerindeki etkisine bir göz atalım.

Stellar Hakkında

Stellar projesi 2014 yılında Jed McCaleb ve Joyce Kim tarafından kuruldu. McCaleb’in de kurucu ortağı olduğu Ripple protokolünün bir çatalıdır. Ripple, kendi kripto para birimi XRP’ye sahip bir blockchain dijital ödeme ağıdır. Esas olarak bankalar ve finans kurumları tarafından işlemleri onaylamak için kullanılır. Stellar, bankacılık kurumlarının ötesine geçen açık kaynaklı bir ağ olarak yaratıldı. Ağ, bireylere sınır ötesi ödemeleri ve transferleri almanın hızlı ve uygun maliyetli bir yolunu sağlamaya odaklanır.

Stellar ile kullanıcılar çok sayıda dijital para birimi ticaretini yapabilirler; dolar ve euro dünya çapında ticaret yapmak için kullanılabilecek kripto paraya dönüştürmelerine olanak tanır. Stellar ağının Lumens adlı kendi dijital para birimi vardır.

Stellar’ın diğer özellikleri şunlardır:

● Anında küresel ödemeler

● Ön finansman gerekliliği yok

● Para birimi desteği

● Seyahat kuralına uygunluk

● Açık kaynak geliştirici araçları

● Yeni coğrafyalara ve kullanıcılara ulaşır

● Düşük, sabit ücretler

● XLM, ChangeNOW gibi tüm popüler değişim platformlarında satılmaktadır

Lansmanından bu yana Stellar dünya çapında 2 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi. Stellar’ın saniyede 1.000’den fazla işlem gerçekleştirdiği söyleniyor. Açık kaynaklı bir ağ olarak herhangi bir kurum veya kuruluş tarafından yönetilmez ve güvenli erişim ve aktarımlara izin verir. Ağ, çoğu ağdan daha düşük ücretlerle hızlı, enerji açısından verimli ve sorunsuz işlemlere izin veren bir blok zinciri sistemini takip eder.

Stellar’ın değeri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere kurumlar ve yatırımlar için çok sayıda uygulaması nedeniyle artar:

Fintech uygulamaları için Stellar

Stellar, Fintech şirketlerine güvenilir ve uygun fiyatlı küresel ödeme sistemleri sağlar. İlgili tüm bireyler için uluslararası para birimiyle ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Platform, bu şirketlere USDC ve diğer sabit paralara küresel erişim, cüzdanlar için kolay katılım, yeni nakit çıkış noktaları ve küçük işletmelere yardımcı olmak için ek finansal ürünlere erişim gibi özellikler sunuyor.

Havale için Stellar

Stellar’ın tasarımı, hızlı ve uygun fiyatlı sınır ötesi ödemeler göndermeyi kolaylaştırır. Bu, işletmelerin erişimlerini genişletmelerine ve küresel finansal sisteme erişmelerine yardımcı olur. Bir şirket bir çapa olduğunda veya mevcut bir çapayı kullandığında, Stellar, gerçek zamanlı işlemler ve para birimi desteği kullanmanın getirdiği hızdan yararlanacaktır.

Stellar Takımı

Stellar, uzman geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından oluşturuldu. Stellar’ın arkasındaki parlak beyinler arasında, ağı dünyadaki bireyler ve kurumlar için kapsayıcı bir küresel pazar olarak yaratan kurucu ortak ve baş bilim adamı David Mazières ve Jed McCaleb yer alıyor.

Stellar yazılımı, hesaplara doğru bakiyelerin yansıtıldığından ve her bireyin işlemleri onayladığından emin olmak için defterleri kontrol eder. Bu yaklaşımın arkasındaki neden, Stellar’ın üçüncü taraf müdahalesinden bağımsız olmaya kararlı olmasıdır.

Stellar Ağı

Stellar ağı, dijital para birimi XLM’yi kullanarak çalışır ve hesabınızı açıp ticarete başlamak için birkaçına ihtiyacınız olacak. Stellar, son kullanıcılara euro, Bitcoin, dolar ve Meksika pesoları dahil olmak üzere dijital para biçimleriyle ticaret yapmak ve harcamak için hızlı ve verimli bir ağ sağlar. Açık finansal altyapı, geliştiriciler tarafından, erişmek için özel izinlere veya uygulamalara gerek kalmayacak şekilde oluşturulmuştur. İhraççılar sadece jetonları yatırır veya kullanır. Ayrıca, finansal kurumların üçüncü taraf uygulamalara veya derneklere ihtiyaç duymadan jeton çıkarmasına izin verir.

Stellar, XLM üretmek için Ripple’a çok benzeyen bir para politikası kullanır. Ağ başlangıçta ağın açılışında 100 milyar XLM jetonu bastı. Bu jetonların küçük bir kısmı daha sonra airdrop gibi çeşitli eşantiyonlarla halka dağıtıldı. Yeni XLM, enflasyon oylama sürecine katılımla orantılı olarak tahakkuk eden yüzde 1’lik bir yıllık enflasyon oranı aracılığıyla verilir. XLM’nin mevcut dolaşımdaki arzı 19 milyarın biraz üzerinde ve toplam arz 105 milyarın biraz altında.

Stellar Madenciliği Nasıl Yapılır?

Stellar, Proof-of-Work modelini kullanmaz, bu da Bitcoin gibi madencilik yapılamayacağı anlamına gelir. Temmuz 2021 itibariyle, ağdaki kullanıcılar tarafından yaklaşık 20 milyar XLM tutulmaktadır. Diğer 30 milyar, ağı geliştirmelerine ve tanıtmalarına yardımcı olmak için Stellar Vakfı tarafından tutuluyor. Ancak Stellar’ın para birimi, kullanıcıların satın alması için piyasaya girdi.

Stellar 2022 Fiyat Tahmini

Kripto kullanıcılarındaki artış ve getirdiği birçok fayda nedeniyle Stellar’ın 2022’de piyasa dalgalanmalarında bile başarılı olacağı tahmin ediliyor. Stellar fiyatının 0.29 dolara ulaşacağı ve beklenen yüksek fiyatın 0.30 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Stellar’ın yıl için karlı bir yatırım seçeneği olacağını öngörüyor. Stellar Lumens bir yıl içinde 0.233 USD’den 0.351 USD’ye yükselebilir. +%249.36 civarında olması beklenen gelirle 5 yıllık bir yatırımla birlikte uzun vadeli bir artış öngörüyorlar.

Stellar fiyatının Eylül 2022’ye kadar 0.3055824$’a ulaşacağı tahmin ediliyor. Gov Capital ise bir yıl sonra 0.50238922446108$’lık daha düşük bir kâr öngörüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }