Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Son Dakika: Voyager Digital’den Three Arrows Capital’e Son Uyarı! Borcunu Ödemezse Temerrüt Bildirimi!

Kripto ticaret platformu Voyager Digital, borçlarını geri ödememesi halinde göz dağı niteliği taşıyan Three Arrows Capital’e (3ac) temerrüt bildirimi göndereceğini açıkladı.

Kripto ticaret platformu Voyager Digital, borçlarını geri ödememesi halinde Three Arrows Capital’e (3ac) temerrüt bildirimi göndereceğini beyan etti.

Edinilen bilgiye göre Voyager Digital,3ac’ye verdiği yaklaşık olarak 370 milyon bedelinde 15.250 adet Bitcoin ve 350 milyon USDC olan borcunun geri ödenmemesi halinde bahsi geçen şirkete temerrüt bildiriminde bulunacağını belirtti. İşte haberin detayları…

İzlenecek Adımlar Neler?

Voyager Digital kripto ticaret platformunun yaptığı açıklamaya göre en başında şirketten 24 Haziran tarihine kadar 25 milyon USDC’nin, 27 Haziran’a kadar geriye kalan borcun ödenmesini talep etmişti. Fakat 3ac herhangi bir şekilde geri ödeme yapmadı.

Voyager, yasal yollara başvurmak için harekete geçti ve danışmanlarıyla her zaman iletişim halinde olduklarını belirtti. Belirtilen tarihe kadar geri dönüş olmazsa yasal sürecin başlayacağı öne sürüldü.

Bununla birlikte basın bülteninde, Voyager’in likidite gereksinimlerini karşılamak için Alameda’dan kredi aldığı söylendi. Alameda’nın 200 milyon dolar ve 15.000 Bitcoin kredi verdiği dile getirildi. Bu paradan sağlanacak gelirin müşteri varlıklarını muhafaza etmek için kullanılacağı açıklanırken anaparanın sadece müşteriler için kullanılabileceği dile getirildi.

Merkezi Dubai’de olan Three Arrows Capital’in, ABD basınında geçen haberlerine göre 400 milyon dolar değerinde kripto para piyasasının düşmeye başlamasından kaynaklı tasfiye yaşandığı açıklandı. Aynı zamanda şirket, geçen haftalarda kripto para piyasasının değer kaybetmesinden dolayı zor günler yaşadığını izah etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam