Dolar HaberleriEkonomi Haberleri

Son Dakika: Dolar’a Müdahale mi Geliyor, Cumhurbaşkanı, Nebati ve Kavcıoğlu Toplantı Yapıyor!

Cumhurbaşkanı Recep tayyip erdoğan akşam saatlerinde bir sürpriz gerçekleştirerek maliye bakanı nurettin nebati  ve merkez bankası başkanı Şahap kavcıoğluyla ekonomi hakkında bir görüşme gerçekleştiriyor.

Dolara Müdahale Geliyor mu?

Dolar TL paritesinin 16,41 e dayanması sonrasında bir çok ekonomi uzmanı 20 aralık benzeri bir müdahale yapılmasının yüksek ihtimal olduğunun altını çizdi.  Merkez bankasının faiz oranını sabit tutması sonrasında  dolar yükselmeye devam etti.

İslam Memiş’ten Yılsonu Gram Altın Tahmini! Bu Seviye Kaçınılmaz

Başta İslam memiş ve Selçuk geçer gibi bir çok uzman dolar ve altının yükselişe devam edeceğini ifade etmesi yatırımcılarda bir ikilem yarattı.

Fed’in faiz arttırmasınında dolar tl paritesine negatif katkılarda bulunmuştur. Ekonomistlerin merkez bankası rezervlerinin ekside olduğunu belirtmesi ve kur koruma mevduatı politikasının istenilen etkiyi yaratmaması ve alternatif bir çözüm yolunun net olmaması doların tl karşısında değerlenmeye devam etmesini sağlamaktadır.

Bitcoin Fiyatı Yükselecek mi, Bitcoin Kapanışta Yeşil Mum Yaktı!

Kointimes ekibi olarak biz 1 – 10 haziran arasında 20 aralıkta gerçekleştirilen bir operasyon gerçekleştirilerek doların 10-12 dolar bandına kadar gerileceğini düşünüyoruz. Çünkü doların artması sonucunda benzin ve gıda fiyatlarında büyük bir artış yaşanması toplumsal olarak büyük bir rahatsızlık yaşanmasına neden olmakta ve iktidar partisine tepkiler gelmesine neden olmaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam