Son Dakika: Binance LUNA’yı Delist Etti! İşte Detaylar

Yaşadığı tarihi çöküşle gündeme gelen Terra (LUNA), global borsa Binance'den delist edildi.

0

Yaşadığı büyük çöküş sonrası Binance’den veto yiyen Terra (LUNA), son birkaç haftadır tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Yatırımcıların merakla sorduğu, “LUNA Binance’den kaldırılacak mı?” soru ise bugün sabah saatlerinde yanıtını buldu. Detaylar haberimizde…

LUNA Fiyatı Çöktü, Binance Beklenen Hamleyi Yaptı!

Terra’nın stabilcoin projesi olarak bilinen UST coin, ekip tarafından fiyatı artırılmak isteniyordu. Bunun için ekip, LUNA arzını artırmayı uygun gördü ve yürütülen bu politika sebebiyle kripto paranın fiyatı üçlü hanelerden 0’ın altına kadar düştü. Yaklaşık 7 trilyon LUNA’ya ulaşılması sebebiyle, coin’in fiyatı tarihi bir çöküş yaşadı.

son dakika: binance luna’yı delist etti! i̇şte detaylar 1

Terra ekibi vahim durumu engellemek ve önlem almak amacıyla düzeltme amaçlı ağı durdu. Yeni bir güncelleme yayınlayarak yeniden başlattı. Ancak LUNA arzı giderek daha da artmaya devam ederek 7 trilyona kadar ulaştı. Bu durumda fiyat neredeyse sıfırlanmış oldu. Fiyatın bu şekilde düşmesi ile, market sıralamasında 10. sırada yer alan gözde proje LUNA, küçük değere sahip binlerce altcoin’in arasına karıştı.

son dakika: binance luna’yı delist etti! i̇şte detaylar 2

Tüm İşlem Çiftleri Kaldırıldı

Tüm bu yaşananların ardından global borsa Binance’den beklenen hamle geldi. Borsa, LUNA fiyatında meydana gelen bu çöküş sonucunda önce vadeli işlemlerden, sonra da spot piyasadan LUNA ticaretini sonlandırdı.

Yatırımcılar artık Binance borsasından “LUNA/BTC, LUNA/BIDR, LUNA/AUD, LUNA/BNB, LUNA/ETH, LUNA/USDT, LUNA/GBP, LUNA/BRL, LUNA/TRY ve LUNA/EUR” işlem çiftlerini kullanamaz ve alım satım gerçekleştiremez.

Luna’nın bu çöküşüyle gözler üstüne çevrilen UST ise, yazım sırasında 0,10 dolardan işlem görüyor. Stabilcoin olarak tasarlanan kripto paranın ABD dolarına eşit olması ve 1 dolarda seyretmesi beklenmekteydi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }