Ekonomi Haberleri

Son dakika: Benzin, Motorin ve Lpg’ye zam !

] }

EPGİS tarafından  yapılan açıklamaya göre benzinde 4, motorine de 11 kuruş zam geldi. Zamlar pompa fiyatlarına yansıyacaktır. Diğer yandan LPG’den alınmış olan  özel tüketim vergisi (ÖTV) 7 kuruş arttırılmıştır.

Yapılan açıklamada , (EPGİS) Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan  tarafından geldi.

Bu geceden  itibaren  benzin ve motorine zam geleceği belirtilen açıklamada, “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı. 21/03/2020 tarihinden itibarıyla geçerli olacak  benzinde 4, motorinde 11 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” açıklaması yapıldı.

LPG’YE DE ÖTV ZAMMI GELDİ

Yapılan açıklamadan sonra yeni bir zam haberi geldi. EPGİS’ten yapılan açıklamaya göre, “21/03/2020 tarihinde geçerli olacak şekilde ; LPG türlerinden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) litre başına KDV dahil 7 kuruş arttırılacak, bu zam pompa fiyatlarına aynen yansıtılmıştır” açıklaması yapıldı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu