] }
Bitcoin (BTC) Haberleri

Skew’den Teknik Analiz: Bitcoin 2021’de 30 Bin Bandını Aşacak!

2021’in Eylül Ayına Gelindiğinde Bitcoin 30 Bin Dolara Çıkmış Olabilir!

Teknik analiz platformlarından biri olan Skew, 2021 yılında Bitcoin’in değeri hakkındaki tahminlerini paylaştı. Bitcoin fiyatı şu sıralar 22.900 seviyelerinden işlem görüyor. Verilere göre Bitcoin standart bir dönemde ortalama %22 değer kazanırken, geçtiğimiz hafta %28 değerinde kazanç elde etmişti. Skew firması ise bunun daha bir başlangıç olduğunu ve verilere göre ilerleyen dönemlerde bu yükselişin artarak devam edeceği görüşünde.

2021’in Eylül Ayına Gelindiğinde Bitcoin 30 Bin Dolara Çıkmış Olabilir!

18 Aralık’ta paylaşılan bu mesaja göre Bitcoin yeni yıla %88 20.000 doların üzerinde girecek. Yine analizlere bakıldığında ise Ocak 2021’de Bitcoin’in 20.000’in üzerinde kalma olasılığına %70 ihtimal verildiği görülebiliyor. Skew’in tahminlerine göre yılın ikinci çeyreğinin bitiminde, yani Eylül ayının sonunda Bitcoin %25 ihtimalle 30.000 dolar bandını aşmış olacak. Ancak bu altcoinin 2021 yılı içerisinde 40.000 doları görme olasılığı neredeyse yok.

Bu tahminlere göre, Bitcoin ancak %5-10 ihtimalle önümüzdeki yıl içerisinde 40.000 dolar seviyelerine ulaşabilir. Paylaşılan veriler yatırımcıların eğilimlerini de baz alarak oluşturulurken, Skew tarafından başka bir istatistikte belirtildi. Buna göre Bitcoin CME Group vadeli işlemlerinde 1.4 milyar dolar hacmi aşması ile rekor kırdı. Verilerde çarpıcı bir bilgide yer alıyor. Bitcoin’in artık popülaritesinin düştüğünü dile getiren Skew kuruluşu, Bitcoin dolar karşısında rekor kırsa da aslında son 3 yıl öncesindeki popülaritesine sahip olamadığını belirtiyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu