Altcoin Haberleri

Şirketlerin Hangi Seviyelerden Bitcoin Aldıkları Açıklandı

MicroStrategy’nin BTC alımları 2020 yılında başlamış ve bu tarihten itibaren kurumsal markalar kripto birimlerine yatırım yapmaya başlamış

] }

Lider kripto para birimi olan Bitcoin’in son dönemlerdeki ani yükselişine katkı sağlayan en önemli etmenin kurumsal alımlardan kaynaklı olan baskı olduğu tahmin ediliyor. ABD’li kurumlar özellikle 2021 yılından itibaren sürekli BTC alarak fiyatın 58 bin dolara kadar yükselmesinde neden oldu. Ancak bu durum küçük çapta yatırımcıları BTC’nin fiyatının düşmesi sonucunda olumsuz etkiledi.

Özellikle MicroStrategy’nin BTC alımları 2020 yılında başlamış ve bu tarihten itibaren kurumsal markalar kripto birimlerine yatırım yapmaya başlamıştı. Sırasıyla Square ve Tesla’nın BTC alımları ile devam eden kurumsal yatırımlar, en son Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alması ile birlikte önemli boyutlara gelmişti.

Şirketlerin Yatırımları Açıklandı

Sözü edilen firmaların dışında da pek çok kurumsal firmanın BTC’ye yatırım yaptığı biliniyor. Ancak bazı firmalar yatırım miktarlarını açıklamıyorlar. Ancak CryptoQuant CEO’su Ki Ju tarafından yapılan kurumsal yatırımların ne kadar olduğuna dair açıklama geldi. Ju yaptığı açıklamalarda 25 Şubat tarihinde Coinbase’den çıkış yapılan yüklü miktardaki BTC transferlerine değinerek, son haftalarda 13 bin BTC satıldığını belirtti.

48 bin dolardan satılan BTC’ler bu rakam ile birlikte önemli bir yatırımı da belirttiğini vurgulayan Ju, ayrıca 44 bin dolar bandından da yüklü miktarlarda kripto para alındığını söyledi. Bireysel yatırımcıların zarar etmesine neden olan BTC fiyatlarının dalgalanması, kurumsal markalar için önemli bir yatırım fırsatı olarak görülüyor ve genelde fiyatların düşmesi ile kurumsal yatırımlar artıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu