Sıcak Cüzdan: Web Cüzdan Nedir?

0

Çevrim içi  yada bulut tabanlı cüzdanlar size daha fazla kolaylık sağlar. Bu cüzdanlar ise erişebilirlik bakımından çok daha avantajlıdır. Buda şu demektir şifrenizi unutmadığınız takdirde internet bulunan her yerde erişim sağlayabilirsiniz. Sizin özel anahtarlarınızı güvenli olduğu belirtilen bir bulutta tutarlar yani başka bir hizmet sağlayıcısında tutmuş olurlar.

Cüzdanların hepsi kolayca kurulabilir, BTC almanızı ve harcamanızı kolaylaştırabilen masaüstü ile mobil uygulamalar ile devreye girerler ve çoğuda ücretsizdir. Güvene dayalı cüzdanlardır. Özel anahtarınızı emanet bıraktığınız hizmet sağlayıcılarına güvenmek durumundasınız. Diyelim güvendiğiniz sistemde bir sorun yaşar iseniz yani paranız ortadan kaybolur ya da sistem kapanır da erişiminiz red edilirse Bitcoin’lerinize elveda demek durumunda kalırsınız.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

FAQ

Çevrim içi  yada bulut tabanlı cüzdanlar size daha fazla kolaylık sağlar. Bu cüzdanlar ise erişebilirlik bakımından çok daha avantajlıdır

Cüzdanların hepsi kolayca kurulabilir, BTC almanızı ve harcamanızı kolaylaştırabilen masaüstü ile mobil uygulamalar ile devreye girerler ve çoğuda ücretsizdir.