Ekonomi Haberleri

Seyahat Acentelerine 36 Ay Vadeli Destek Paketi Veriliyor

Halbank ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB arasında imzalanan protokol kapsamında ticari faaliyetlerde kullanılmak için 6 ay ödemesiz, 36 aya kadar 100 bin TL’yi bulan kredi verme imkânı sağlandı.

] }

Halbank ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB arasında imzalanan protokol kapsamında ticari faaliyetlerde kullanılmak için 6 ay ödemesiz, 36 aya kadar 100 bin TL’yi bulan kredi verme imkânı sağlandı. Turizm sektöründe salgın yüzünden yaşanan sıkıntıları gidermeyi amaçlayan bu destek paketi kapsamında Halkbank ve TÜRSAB arasında protokol imzalandı.

TÜRSAB Üyesi Seyahat Acentalarına Destek Paketi adını taşıyan destek kapsamında seyahat acentalarının finansal ihtiyaçları da karşılanmış olacak. Destek paketi kapsamında işletmeler için nakit ve gayrinakit olan ihtiyaçlarına yönelik 100 bin liraya kadar destek sunuluyor.

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Desteği

Sunulan destek kapsamında ticari faaliyetlerde kullanılmak üzere acentalara 6 ay anapara ödemesiz olacak şekilde 36 aya kadar vadelendirme imkânı olan kredi sağlanıyor. Asgari 5 bin TL KOBİ kredi kartı tahsisini de içeren kredi desteği, 95 bin TL kredi ve en az 5 bin TL kredi kartı ile toplamda 100 bin TL’yi buluyor.

Ayrıca kredi kapsamında işletme ihtiyaçlarının karşılanması için de 20 bin TL’ye varan limitlerde Ticari Kredili Mevduat Hesabı da yine Halkbank tarafından sunulacak. Kredi paketinden yararlanan işletmeler için de Halkbank dijital kanalları üzerinden yapılacak olan havale ve EFT işlemlerinde ücret talep edilmeyecek ve krediden yararlanmış olanlar ücretsiz havale ya da EFT yapabilecekler. Krediye başvurular Halkbank şubelerinden, gerekli belgelerin ibrazı sağlanması koşuluyla yapılabilecek.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu