Dolar HaberleriEkonomi Haberleri

Selçuk Geçer Dolar Yatırımcılarını Uyardı! Doları Olanlar Bunu Yapmalı!

Popüler analistlerden biri olan Selçuk Geçer dolar hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Geçer'e göre dolar hangi seviyelere gelecek?

Yatırımcıların yakından takip ettiği Selçuk Geçer dolar fiyatlarına yönelik uyarılarına devam ediyor. Ekonomist portföyünde dolar bulunduranlar için kritik açıklamalar gerçekleştirdi. İşte haberin detayları…

Enflasyon Riski Yükseltiyor!

Türkiye ekonomisine ilişkin koşullara bakıldığında enflasyonun artmaya devam ettiği görülüyor. Bu gibi bir konumda yatırımcılar nasıl bir yol takip etmeleri gerektiğini merak ediyorlar. Ünlü ekonomistler ise enflasyon artışına acil bir müdahale yapılmaması halinde gelecek aylarda ülke ekonomisinin kritik noktada olacağını vurguluyorlar.

Dolar kur artışı üzerinde baskı yaratmak için daha önce BDDK tarafından çeşitli kısa süreli çözümler uygulandı ancak başarı elde edilemedi. 18 lira seviyesine yükselen dolar kuru sonrasında yatırımcılar, doların bundan sonra hangi fiyat seviyelerine yol alabileceğini araştırmaya başladılar.

Selçuk Geçer Dolar İçin Rakam Verdi!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer ise doların geleceğine yönelik tahminlerin sosyal medyadan yatırımcılara duyurmaya devam etti. Selçuk Geçer, ABD faiz artırımlarının ilerleyen yıllarda ekonomi üzerinde dengesizliğe sebep verebileceğini, bu durumdan en çok Türkiye’nin etkileneceğini ifade etti.

Selçuk Geçer’e göre, Eylül 2022’den sonra dolar artışı açısından içinden çıkılması zor şartları deneyimleyebiliriz. Dolar tahmini sunan ekonomist, Kasım ve Aralık aylarında doların 30 liraya kadar çıkış yapabileceğini, bu durumun sürpriz olmayacağını açıkladı. Bu süreye kadar elinde dolar bulunduranların dikkatli davranması gerektiğini söyleyen ekonomist, doların henüz elde çıkarılmaması gerektiği düşünüyor.

Gram Altın Düşer mi?

Dolara ek olarak altın piyasası hakkında yorumlarda gündemde yer buldu. Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarında Ağustos ayı içerisinde düşüş gözlemlenebileceğini ifade etti. İslam Memiş’in tahminine göre, şuan için altın yatırımcısı karlı görünüyor ancak son 1 yıldır altında baskılamalarda gündemde.

ONS altın seviyesinin hedefinin 1800 dolar olduğunu düşünen Memiş, ABD’nin büyüme rakamlarının açıklanması ardından dengelerin değişebileceğini vurguladı. Uzmana göre Ağustos’ta gram altın fiyatlarında gerileme görülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam