Ripple (XRP) Haberleri

Sec Ripple’a Karşı Hamle İçin Uğraşıyor

Bir süredir aralarındaki dava yüzünden kripto piyasasında gündem oluşturan SEC ve Ripple davasında yeni gelişmeler yaşanıyor.

] }

Bir süredir aralarındaki dava yüzünden kripto piyasasında gündem oluşturan SEC ve Ripple davasında yeni gelişmeler yaşanıyor. SEC, Aralık 2020 tarihinde tüm kripto para sektörünü etkileyen bir karar almış ve ABD’nin en büyük blokzinciri şirketlerinden olan Ripple’a karşı dava açmıştı. SEC’in açtığı davada, aralarında iki Ripple yöneticisinin de olduğu Ripple’a yönelik şirketin lisansız menkul kıymet satışları yaptığını iddia etmişti.

XRP’nin menkul kıymet satışı yaptığını belirten SEC, bu bağlamda firmanın birimi XRP’yi menkul kıymet olarak görmeyi sürdürmüştü. Dava kapsamında ise XRP fiyatları bu durumdan olumsuz etkilenmiş ve önemli düşüşler yaşamıştı. Ancak son haftalardaki gelişmeler XRP lehine dönünce tekrar XRP fiyatlarında artış kaydedilmişti.

SEC’ten Yeni Hamle Geldi

XRP lehine alınan kararlar kapsamında pek çok kişi davanın da Ripple lehine sonuçlanacağını düşünürken, SEC cephesinden yeni bir adım atıldı. SEC tarafından gönderilen tebligatlarda denizaşırı ülkelerdeki bazı kurumlardan bilgi talep edildiği öğrenildi.

Bu kapsamda Ripple avukatları ise yapılan bu durumun aslında Ripple’ın denizaşırı ülkelerdeki bağlantılarını ortaya çıkarmak için olduğuna karar çıkardılar. Ripple avukatları bu durumun mahkemeden bağımsız olduğunu ve davayı ilgilendirmediğini belirterek mahkemeden soruşturmaların engellenmesi yönünde talepte bulundular. Federal yasaların ihlal edildiğini savunan avukatlara göre SEC sürekli olarak Ripple’ın davayı kaybetmesini istediği için böyle bir yönteme başvurduklarını belirttiler. Mahkeme ise Ripple tarafından gelen talebi henüz görüşme aşamasında tutarak herhangi bir yargıya varmadı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu