Ripple (XRP) Haberleri

SEC – Ripple Davasında Ripple Zafere Gidebilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden davada sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor

] }

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden davada sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. SEC, 22 Aralık 2020 tarihinde Ripple şirketine, şirketin kurucu ortaklarından Chris Larsen’a ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’a “XRP’nin bir menkul kıymet olduğu” gerekçesi ile toplu XRP satışlarını göstererek 1,2 milyar dolarlık bir dava açmıştı.

Davanın ilk duruşması 22 Şubat 2021 tarihinde görüldü ancak ilk duruşmadan hiçbir sonuç çıkmadı ve mahkeme, taraflara argümanlarını toplamaları adına ek süre tanıdı. O tarihten bu yana her iki taraf da davaya hazırlandı ancak taraflardan Ripple’ın bu süreci daha iyi değerlendirdiği görülüyor. İlk duruşma sonrası her iki taraf da mahkemeye çeşitli konularda mektuplar yazmıştı ancak Ripple son argümanı ile bir adım önde gibi görünüyor.

Ripple “Bitcoin ve Ethereum” Kartını Oynuyor

 

SEC – Ripple arasında devam eden davanın ikinci duruşmsı, Leonidas Hadjiloizou’nun verdiği bilgiye göre 6 Nisan 2021 tarihinde görülecek. Davanın ikinci duruşması öncesinde Ripple avukatları “Bitcoin ve Ethereum” belgeleri kartını oynadı ve Ripple’ın bu kart ile elini güçlendirdiği düşünülüyor.

Zira Ripple, SEC’den XRP’nin işleyiş ve kullanım bakımından, Bitcoin ve Ethereum’a göre hangi alanlarda farklı olduğunu kanıtlamasını bekliyor ve Ripple, konuya ilişkin belge ve kanıtların SEC tarafından mahkemeye sunulmasını istiyor. 6 Nisan tarihinde görülecek olan ikinci duruşmada SEC istenen belge ve kanıtları sunamazsa, Ripple davadan zaferle çıkabilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu