Ripple (XRP) HaberleriKripto Para Haberleri

SEC Önemli Değişiklik Yaptı, Ripple Davası İçin Gelişme

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC tarafından geçen aylarda Ripple’a dava açılmıştı. Bu dava sonrasında XRP fiyatları olumsuz etkilenmiş ve yatırımcıları da tedirgin etmişti.

] }

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC tarafından geçen aylarda Ripple’a dava açılmıştı. Bu dava sonrasında XRP fiyatları olumsuz etkilenmiş ve yatırımcıları da tedirgin etmişti. Ripple davası için beklenen ön duruşmaya ise sayılı günler kaldı ve 22 Şubat tarihinde duruşmanın yapılması planlanıyor. SEC bu dava kapsamında Ripple ve şirket CEO’sunun 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymetler satışı yapmak ile itham ediyor. SEC ise bu iddialarını sürdürüyor ancak duruşmaya sayılı günler kala şikayeti için değişiklikler uyguladı.

SEC’in Ripple karşı açmış olduğu dava kapsamında Ripple ve şirketin CEO’su ile kurucu ortağının 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı şekilde menkul kıymet satışı yapmak ile itham ediyor. Ripple davası ön duruşma kapsamında 22 Şubat tarihinde görülmeye hazırlanırken SEC ise şikayet kapsamında değişiklik yaptı.

Şikayet Dosyası Genişletildi

XRP’nin geleceği için çok önemli görülen ve 22 Şubat’ta görülecek davaya sayılı günler kalmışken SEC şikayet dosyasına yeni bilgiler ekledi. Buna göre önceki dava dosyası 71 sayfayken şimdi yeni hazırlanan dosya 79 sayfa olarak belirlendi. Bu durumda Ripple davası için oldukça çetin bir mücadele verilecek gibi duruyor. Davanın nasıl sonuçlanacağı ise haftaya belli olacak. Halihazırda yedinci büyük kripto para birimi olan Ripple XRP halihazırda 0,53 dolar seviyesinden işlem görüyor ve toplamda 24,1 milyar dolarlık bir piyasa değeri taşıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu