] }
Bitcoin HaberleriCoin Haberleri

SEC Komisyon Üyesi Bitcoin ETF’nin Onaylanacağını Söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) bir komisyoncu bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) en sonunda onaylanacağına inanıyor.

Robert J. Jackson Jr., hükümet odaklı haber kaynağı Çarşamba günü Roll Call tarafından yayınlanan röportajda şunları söyledi :

İlgili Makaleler

“Sonunda, birinin orada belirlediğimiz standartları yerine getireceğini düşünüyor muyum? Öyle umuyorum, evet ve öyle düşünüyorum. ”

SEC onayına yönelik bir dizi bitcoin ETF teklifi sunuldu, ancak hiçbiri henüz yeşil ışığa sahip değil.

SEC Başkanı Jay Clayton, piyasa manipülasyonu ile ilgili endişeler giderilinceye kadar bir kripto para birimi ETF onayına giden bir yol görmediğini söyledi. SEC, bugüne kadar en az 10 teklifi  reddetti . 

Temmuz ayında, SEC ikinci kez  Cameron ve Tyler Winklevoss’un Bats BZX Borsası’nda bir bitcoin ETF’yi listeleme önerisini reddetti .

Winklevoss’un teklifini Roll Call ile tartışırken Jackson, “zor bir durum değil” dedi, ancak piyasada “çok ciddi” bir likidite sorunu varken yatırımcılara manipülasyon ve zarar riski çok büyüktü.

“Piyasa katılımcılarının fikirlerle gelmeye başladığını söylemekten mutluyum. Yatırımcıları gerçekten koruyan bir tane bulup bulmayacağımızı bilmiyorum, ama [Winklevoss] davasının özellikle yakın olmadığını biliyorum. ”

Peirce kısa bir süre sonra “Benim açımdan, bizim rolümüzün ne olduğuna dikkat etmemiz gerekiyor ve bu, hangi yeniliklerin ve hangi teknolojilerin geçip gitmediğine karar verenler değil” dedi

SEC’in reddetmeleri, ETF’yi atlatmaya çalışmaktan tamamen uzak durmadı.

Geçen ay, nedeniyle ABD hükümeti kapatma, Cbeo çekildi , onaylandığı takdirde, VanEck ve SolidX tarafından desteklenen bir Bitcoin ETF önünü açacak onun önerdiği kural değişikliği kabul edilebilecek.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.