Şant Manukya’dan Ripple ve Bitcoin Değerlendirmesi

Ünlü analizci Şant Manukyan ve coinleri hakkında değerlendirme yaptı. Bitcoin direncinin yeterli düzeyde olmadığını lakin bu bantta durursa yukarı yönlü bir kırılma gerçekleşebileceğini belirtti.

ilk direnç noktasının 11.700 dolar sonraki direnç hattının ise 13.400 dolar olduğunu belirtti. Bu hatları kırar ise yükselişin devam edeceğini belirtti.

Ripple bakarsak durumu bitcoine oranla daha pozitif bir eğilim göstermektedir.Belli bir süreden sonra bitcoin yatırımı ripple yatırımına dönüşebilir. Bunun sebebi ise bitcoin ivmeleri ripple oranla daha fazla risk taşımaktadır.

Manukyan, Ripple’la ilgili olarak ise şu yorumları yaptı:

“Dün yine 50 günlük hareketli ortalamayı test ettik, ortalamadan da bir tepki geldi fakat bu tepki yeterli bir tepki değil. Biraz daha baskın bir şekilde daha yukarıya gitmesi lazım. Kademeler belli, 11,700 seviyeleri, ardından 13,400. Bu noktalardaki oyalanma devam ederse fiyatın bu seviyelere çıkacağını düşünüyorum. 9400’de bir destek gördük, kırılması durumunda 8500’e doğru bir geri çekilme olacaktır, onu unutmamak gerekiyor ama şu an için hâlâ temkinli olarak ana yönün yukarı olduğunu düşünüyorum.”

“Ripple fena tutunmuyor. Dün gelen Bitcoin satışına rağmen öncekinden daha yüksek seviyede kapanmayı başardı. Hala daha önce ‘alıma geçtim’ dediğim seviye dip seviye olarak görünüyor. BTC/XRP rasyosunu daha çok dikkate alıyorum. Burada 2880’lerden 3100’lere geldik. Biraz daha yukarıya doğru gitmesini bekliyorum. Dolayısıyla hâlâ burada olumluyum. Bana sorarsanız XRP, belli bir süre için Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek. O zaman da Ripple’a aktardığım Bitcoin’leri aslına döndürüyor olacağım.”

Bitcoin 8.500 Dolar Seviyesine İnebilir adlı haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Fiyat Analizi - 21 Temmuz 2019 başlıklı makalemizde Bitcoin Fiyat Analizi, Bitcoin kaç dolar oldu ve bitcoin ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın