] }
Coin Haberleri

Samsung GatePay ile Ortak Olmak Üzere mi?

Etkin kripto ödeme şirketi GatePay ‘in kurucu ortağı Alexander Drummond bu hafta İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’ndaydı. Drummond, şirketini Salı günü CV Labs etkinliğinde sahnede tanıtan birkaç kripto girişimcisinden biriydi.

Drummond’un GatePay için satış konuşması şu şekildedir: perakende müşteriler istedikleri herhangi bir değişim yöntemiyle ürünler için ödeme yapabilmeli ve perakende satış mağazaları bunu idare edebilmelidir. Farklı kredi kartları ve popüler kripto para birimleri için ödeme desteği sunan GatePay, satış noktası dağıtıcılarının her türlü kredi kartı ve kripto para birimini desteklemek için satıcılarının ödeme sistemlerine tanıttığı bir yazılım parçasıdır.

Tüccarlar bankacılık ayrıntılarını belirler ve Mastercard swipe‘larından BTC işlemlerine kadar tüm gelirlerini geleneksel banka mevduatları olarak alırlar. Tüccarlar kripto para değil, nakit alırlar ve bu, tüccarların büyük çoğunluğunun gün sonunda istediği şeydir.

Drummond, “Bitcoin ile ödeme yapmak istersem, bu seçeneği seçer ve bir QR kodu tararım veya NFC aracılığıyla telefonuma dokunurum” diye açıkladı. “Bu, ApplePay veya başka bir krediye dayalı olmayan aynı ödeme şeklini kullanıyor.”

Drummond özellikle “Samsung” demedi. Ancak bu aslında Kore’nin en büyük tüketici elektroniği üreticisi ve çok çeşitli Android telefonlarla uyumlu Samsung Pay adında ilişkili bir ödeme ağına sahip. GatePay, işbirliğinin sağlandığına dair resmi açıklamayı yapabilir ve ne zaman yapabilirse, bu kripto girişimi için büyük bir ivme artışı sağlayacaktır.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.