Kripto Para Haberleri

Rusya’da Kripto Para Kullanımını Kısıtlayan Yasaya Tepki Geldi

Rusya’da mevcut yasalar yüzünden kripto para piyasası zor zamanlar yaşıyor. Buna yönelik olarak Dijital Haklar Merkezi Hukuk firması tarafından başlatılan bir kampanya sonucunda Rus yatırımcılar kripto para birimlerinin benimsenmesini talep eden dilekçe verdiler.

] }

Rusya’da mevcut yasalar yüzünden kripto para piyasası zor zamanlar yaşıyor. Buna yönelik olarak Dijital Haklar Merkezi Hukuk firması tarafından başlatılan bir kampanya sonucunda Rus yatırımcılar kripto para birimlerinin benimsenmesini talep eden dilekçe verdiler. Başlatılan yeni kampanya sonucunda Rusya genelinde birimlerin daha yaygın hale getirilmesi ve kullanıcılar tarafından daha kolay şekilde alım satım işlemlerinin yapılması hedefleniyor.

6 Nisan tarihinde bürodan yapılan açıklama kapsamında Rusya’daki kamu kuruluşlarında kripto para birimlerinin ve aynı zamanda dijital varlıkların kullanımlarını engelleyen yasaların kabul edilmelerine yönelik karşı çıkılması amacıyla bir platformun hayata geçirildiği aktarıldı. Buna göre kampanyaya katılanlar Rusya’daki mevcut yasaların değiştirilmesi gerektiğinden bahsediyorlar.

Kripto Paraların Benimsenmesini İfade Ettiler

Girişimin önde gelen ismi olarak öne çıkan  Blockchain Teknolojileri ve Dijital Ekonomi Komisyonu, mevcut durumda Rusya’da yasalar yüzünden kripto alanında büyük bir gelişme yaşanmadığını bahsetti. Rus yasa koyuculara yönelik itiraz dilekçesi verdiklerini açıklayan komisyon aynı zamanda internet üzerinden de imza kampanyası başlattı.

Buna göre Rusya’da kripto birimlerin yaygınlaşmasına yönelik düzenlenecek imza kapsamında birimlerin daha kolay alınıp satılması, vergilendirme yapılmaması ve daha yüksek tutarlarda işlemlere izin verilmesi gibi talepler bulunuyor. Aynı zamanda Rusya devletinin de birimleri benimseyerek bu alanda yatırımcılar için kolaylıklar çıkarması umuluyor. Grup tarafından yapılan açıklama kapsamında bu değişikliklerin bir an önce yapılması ve kripto dünyasının yakından takip edilmesi gerektiği ifade edildi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu